Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Зростання цін в Україні: Нацбанк прокоментував свіжі дані Держстату
Минулого місяця споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 2,3%.
У вересні базова інфляція в Україні незначно сповільнилася і склала 3,1% р/р: динаміка цін на продукти, одяг і взуття залишалася слабкою, тоді як вартість багатьох непродовольчих товарів зростала на тлі ослаблення гривні та підвищення споживчого попиту, передає Banker.ua.
У Нацбанку прокоментували свіжі дані Держстату щодо рівня інфляції минулого місяця. Так, зазначає регулятор, у вересні, на тлі уповільнення зростання цін на продовольство, споживча інфляція перебувала нижче цільового діапазону 5% ± 1 п.п.
Якщо в серпні показник становив 2,5%, то минулого місяця споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 2,3%, а в місячному зростання цін склало 0,5%.
Базова інфляція у вересні незначно сповільнилася і склала 3,1% р/р: динаміка цін на продукти, одяг і взуття залишалася слабкою, тоді як вартість багатьох непродовольчих товарів зростала на тлі ослаблення гривні і підвищення споживчого попиту.
Через збільшення пропозиції та падіння попиту на більш дорогі товари зростання цін на молочні, м’ясні, кондитерські вироби та продукти з риби сповільнилося до 3,0% р/р. При цьому ціни на сирі продукти минулого місяця знову почали знижуватися (на 1,1% р/р).
Непродовольчі товари, зокрема автомобілі та ліки, у вересні знову почали дорожчати (на 0,1% р/р), в той час як темпи зниження цін на побутову техніку та електроніку скоротилися, а в магазинах одягу та взуття Служба статистики і зовсім зафіксувала «цінопад».
При цьому адміністративно регульовані ціни в Україні почали зростати швидше (темп зростання прискорився до 6,0% р/р), а здешевлення палива сповільнилося до 17,4% р/р.
Подорожчання послуг на тлі посилення карантину в окремих областях сповільнилося до 7,8% р/р: йдеться про сегмент HoReCa, оренду житла, спортивні заклади, курси іноземних мов та салони краси. Телекомунікаційні послуги у вересні продовжували дорожчати.
Читайте також: Як вплинув коронавірус на роботу кредитних спілок
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними Мінекономіки, такі фактори, як сприятлива кон’юнктура ринку чорних металів, достатня купівельна спроможність громадян і адаптація бізнесу до роботи в умовах карантинних обмежень, забезпечили уповільнення падіння ВВП України в серпні до 5, 8%.
Коментарі (0)