Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк розробив програму активізації кредитування бізнесу
Національний банк України затвердив регуляторні кроки для поліпшення умов ведення бізнесу в Україні. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Стратегію розвитку фінансового сектора до 2025 року, розроблену Нацбанком.
Серед важливих завдань Стратегії розвитку фінансового сектора до 2025 року – підтримка кредитування малого і середнього бізнесу, зокрема, аграрних компаній, фермерів і експортерів, а також розширення небанківського кредитування.
Зокрема, НБУ планує розробити і впровадити інструмент для здешевлення кредитів на покупку землі сільськогосподарським товаровиробникам до кінця 2020 року. Також регулятор має намір супроводжувати прийняття законопроекту щодо впровадження Плану протидії розмивання бази і виведенню прибутку з-під оподаткування (BEPS). Затвердження закону очікують до кінця року.
Також необхідно прийняти нормативно-правові акти для його реалізації. Це створить умови для повної валютної лібералізації, адже деякі валютні обмеження можуть бути скасовані тільки після впровадження Плану BEPS, відзначають в НБУ.
До кінця 2021 року Нацбанк має намір реалізувати проект з надання часткових гарантій по кредитах малим і середнім підприємствам, ввести державну програму пільгового мікрокредитування, нормативно врегулювати використання сільськогосподарської землі в якості застави. Також до кінця 2021 року планується ввести механізм страхування ризиків для експортерів.
До 2023 року планується змінити законодавство, щоб дозволити кредитним спілкам розширити перелік послуг, диференціювати вимоги до фінансових компаній і кредитних спілок для пом’якшення вимог до установ, які не збирають вклади громадян і бізнесу.
До кінця 2024 року Нацбанк має намір розробити для фінансових установ механізм доступу до ідентифікаційних даних клієнтів в державних реєстрах. Це спростить користування послугами для бізнесу і громадян і створить умови для розвитку дистанційних каналів продажів фінансових послуг.
Коментарі (0)