Нацбанк скоригував офіційний курс: скільки тепер коштує 1 долар в Україні

гривна, доллар

Нацбанк змінив офіційний курс гривні вперше від початку повномасштабного вторгнення.

НБУ скоригував офіційний курс на 25%: наразі за один долар в Україні дають 36,56 грн, повідомляє Banker.ua.

21 липня о 9:00 Нацбанк України зафіксував офіційний курс гривні щодо долара на позначці 36,56 грн/$. Як зазначає прес-служба регулятора, цей крок зумовлений змінами фундаментальних характеристик економіки України в умовах воєнного часу та зміцненням долара до інших світових валют.

Фіксація курсу на рівні 36,56 грн/$, йдеться у повідомленні НБУ, націлена на підтримку стійкості української економіки в умовах війни, а також підвищення конкурентоспроможності місцевих виробників та зближення курсових умов для різних груп бізнесу та населення.

Як зазначає глава Нацбанку Кирило Шевченко, в умовах воєнного часу курс, який діяв із 24 лютого, втратив актуальність і перестав відповідати реаліям. Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності.

Водночас, додають у НБУ, корекція курсу матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін; нинішнє його значення дозволить регулятору зберегти контроль над ціновою динамікою в країні.

Головний Telegram-канал банкірів

Варто зазначити, що, незважаючи на корекцію офіційного курсу, умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти у готівковому та безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними.

Крім того, НБУ дозволить банкам з 21 липня продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит строком від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання в межах щомісячного ліміту 50 000 (в еквіваленті).

Також громадяни, які виїхали за кордон, як і раніше, зможуть знімати з гривневих платіжних карток 50 000 грн (в еквіваленті) на місяць. Ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном становитиме 12 500 грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.

Плюс НБУ зменшив щомісячний ліміт на P2P-перекази громадян за кордон з гривневих платіжних карток українських банків зі 100 000 до 30 000 гривень (в еквіваленті) та встановив щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном з використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 000 грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта у банку, відкритих у нацвалюті.

Крім того, правління НБУ може запровадити окремий порядок здійснення угод щодо купівлі валюти банками на власні потреби.

Повідомляє Нацбанк і про відміну з 25 липня дозволу для комерційних банків на купівлю готівкової гривні у закордонних фінустанов за безготівкову іноземну валюту.

І, нарешті, НБУ змінив алгоритм розрахунку лімітів відкритої валютної позиції банками щодо необліку збільшення резервів за валютними активами банків.

«Такий крок запобігатиме можливості штучного завищення резервів банками за валютними активами для збільшення обсягів придбання іноземної валюти. Нова норма набуде чинності з 1 серпня 2022 року», – зазначається у повідомленні.

гривна, доллар

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що, на думку українських банкірів, на сьогоднішньому засіданні НБУ збереже облікову ставку на рівні 25%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)