Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк оновив стратегію валютних інтервенцій на міжбанку
В рамках оновленої стратегії Нацбанк виділяє п’ять принципів здійснення валютних інтервенцій на міжбанку.
Нацбанк України оновив стратегію валютних інтервенцій, що визначає політику присутності регулятора на міжбанківському ринку, передає Banker.ua.
Крім основних положень, які були зафіксовані в стратегії на 2016-2020 роки, оновлений документ включає такі завдання, як згладжування функціонування валютного ринку з метою уникнути впливу волатильності курсу й екстраординарних подій на цінову та фінансову стабільність, накопичення міжнародних резервів та підтримання їхніх обсягів на рівні загальноприйнятих критеріїв достатності, а також підтримання трансмісії облікової ставки в разі її недостатньої дієвості.
У той же час, в документі, затвердженому напередодні регулятором, незмінними залишилися такі форми здійснення валютних інтервенцій, як валютний аукціон, адресна інтервенція, інтервенція за єдиним курсом і інтервенція за найкращим курсом.
Крім традиційних умов проведення валютних інтервенцій, регулятор також передбачив можливість застосування деривативів.
В рамках оновленої стратегії Нацбанк виділяє п’ять принципів здійснення валютних інтервенцій на міжбанку.
Йдеться про відповідність режиму інфляційного таргетування, відповідність режиму плаваючого курсоутворення, мінімальну достатність використання валютних інтервенцій, конструктивну невизначеність параметрів і тактики проведення інтервенцій для учасників валютного ринку, прозорість при оприлюдненні інформації про наміри провести валютні інтервенції та результати їхнього здійснення, а також про рівні умови участі у валютних інтервенціях суб’єктів ринку.
Читайте також: Олександр Холод (директор ШвидкоГроші): «Ми даємо право вибору найзручнішого способу кредитування»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ опублікував новорічний графік роботи системи електронних платежів і повідомив про зміни у функціонуванні банківської системи України наприкінці грудня 2020 року і початку січня 2021-го.
Коментарі (0)