Нацбанк створив програмні умови для пожвавлення кредитування

У 2019 році українські банки продовжили збільшувати кредитування населення. Так, в листопаді 2019 року гривневий портфель кредитів фізичним особам виріс на 24,7% до 168 млрд грн рік до року. Також створені умови для пожвавлення кредитування бізнесу. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на звіт досягнень Нацбанку України за 2019 рік.

Серед Основних досягнень у відновленні кредитування НБУ виділяє наступні:

  1. У минулому році була продовжена можливість для реструктуризації заборгованості бізнесу завдяки пролонгації на три роки дії Закону України “Про фінансові реструктуризації”. Зокрема, передбачена можливість проведення спільної процедури фінансової реструктуризації для кількох боржників, які є пов’язаними особами (тобто знаходяться під загальним контролем), і мають різних (несумісних) кредиторів.
  2. Полегшені умови отримання кредитів малим і середнім бізнесом завдяки підвищенню ліміту для портфельної оцінки кредитів МСБ з 2 млн грн до 5 млн грн. Тому банки змогли застосовувати портфельний підхід до кредитів, поки вони погашаються вчасно. За такими кредитами банки будуть визначати мінімальний кредитний ризик. Спрощений підхід до оцінки кредитних ризиків фізичних осіб-підприємців також спростить формальні процедури кредитного адміністрування.
  3. Вступив в силу Кодекс України з процедур банкрутства, який вперше дав можливість фізичним особам в Україні оголошувати банкрутство. Без підвищення ефективності процедур банкрутства досягнення більш суттєвих результатів у поліпшенні інвестиційної привабливості вітчизняного ринку і забезпеченні легкості ведення бізнесу в Україні неможливо.
  4. Введено вимоги до організації процесу управління проблемними активами в банках України. Відповідне Положення визначає організаційні основи роботи з проблемними активами, встановлює вимоги до банків щодо процедур управління проблемними активами на протязі їх життєвого циклу. Розвиток системного підходу до управління проблемними активами буде сприяти зниженню рівня непрацюючих кредитів.
  5. Змінено вимоги до обов’язкових резервів банків. Для гривневих коштів буде встановлена ​​нульова ставка резервування, а для валютних – 10%. Це сприятиме активізації банківського кредитування і дедоларизації економіки. Нові вимоги набудуть чинності з березня 2020 року.
  6. Пом’якшений графік збільшення мінімального розміру капіталу. НБУ відстрочив до 1 січня 2021 року приведення банками розміру статутного і регулятивного капіталу до 300 млн грн і ініціював зміни до законодавства України про встановлення мінімального розміру статутного капіталу банку на рівні 200 млн грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (2)

user-avatar-8
Olga
ico 27 Січ 2020 о 12:45

А кредити на нерухомість для молоді?

ico 1 відповідь показати 1 відповідь приховати
user-avatar-8
Olga
ico 04 Лют 2020 о 20:41

нема відповіді?

Показати ще