Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нацбанк створює Контактну групу експертів грошового і валютного ринків
Національний банк України створює Контактну групу грошового та валютного ринків для обміну інформацією та думками з їхніми учасниками щодо актуального стану та шляхів розвитку цих ринків. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.
До групи з представниками Нацбанку мають увійти 25 експертів, рекомендованих 25 банками з найкращим рейтингом активності на грошовому та валютному ринках, а перше її засідання очікується у квітні.
Основи функціонування цього консультативного органу презентували заступник голови НБУ Олег Чурій, який очолить групу, і представники департаменту відкритих ринків НБУ на зустрічі з банкірами минулого тижня.
Передбачається, що група збиратиметься щоквартально, але щонайменше двічі на рік.
Протягом зустрічі також обговорювалися плани НБУ щодо вдосконалення індикаторів грошового й валютного ринків, поширення використання інструментів хеджування валютних ризиків, упровадження нових фінансових інструментів, зокрема і процентного свопу.
На другому засіданні контактної групи планується голосування за висунуті банками кандидатури до складу Комітету оверсайту Українського індексу міжбанківських ставок UIIR. Цей комітет утворюється у складі чотирьох представників НБУ і трьох представників ринку, яких номінує Контактна група і затверджує правління.
Згідно з презентацією НБУ, до січня 2021 року регулятор ставить завдання привести UIIR як головний індикатор грошового ринку до принципів IOSCO і зробити відповідну заяву.
Іншим завданням є фактичний старт операцій своп процентної ставки (IRS) до кінця 2020 року.
Нагадаємо, Національний банк вирішив протестувати технологію і практично вивчити можливість випуску власної цифрової валюти – електронної гривні або е-гривні. Поява грошей не тільки в паперовій, але і в цифровій формі є природним кроком еволюції грошей в сучасному світі.
Коментарі (0)