Нацбанк випустить нову банкноту номіналом в 200 грн

З 25 лютого вводитися в обіг нова банкнота номіналом 200 гривень. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

Дизайн нової 200-ки продовжує лінійку випущених нових банкнот номіналом 20, 100, 500 і 1000 гривень. Розмір нової банкноти не змінився – 75 x 148 мм. Колірна гамма та ж. На банкноті нового зразка номіналом 200 гривень збережені основні зображення банкноти зразка 2007 року. Зокрема, на лицьовій стороні розміщений портрет Лесі Українки, а на зворотному боці – зображення В’їзної вежі Луцького замку. Портрет Лесі Українки переміщений в центр банкноти (раніше був з правого боку).

Нацбанк відзначає, що захист нової банкноти має кілька нових інноваційних елементів захисту в порівнянні з банкнотою зразка 2007 року: повертаючи банкноту в руках, легко перевірити її сучасний елемент захисту – оптично змінний елемент SPARK, який повинен поступово змінювати колір.

Ще один інноваційний елемент захисту – “віконна” захисна стрічка. Частково введена в товщину паперу полімерна стрічка містить цифрове зображення номіналу банкноти і тризуба – малого державного герба України. Якщо міняти кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект – змінюється напрямок руху її фонового зображення.

Також покращена рельєфність елементів друку, в тому числі елемента для людей з вадами зору. Змінені і вдосконалені ультрафіолетовий і інфрачервоний захист; серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків і розташований вертикально уздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Крім того зазначається, що станом на 01.10.2019 кількість банкнот номіналом 200 гривень в обігу склало 632 500 000 штук (близько 22,5% від загальної кількості банкнот в готівковому обігу).

У Нацбанку також підкреслили, що банкноти тієї ж вартості 2007 і 2019 будуть знаходитися в обігу одночасно, а новими банкнотами обмінюватимуть старі купюри, таким чином нових 200-гривневих банкнот в обігу буде ставати все більше.

Нагадаємо, що минулого тижня Нацбанк попередив про масову появу підробок 200-гривневих купюр, які друкували під серію 2007 року, але в яких вказано неправильний рік випуску – 2014-й.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)