Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Національні стандарти оцінки майна приведуть у відповідність з міжнародними
Пріоритетним завданням Фонду державного майна України (ФДМУ), як регулятора оціночної діяльності, є вдосконалення законодавства в галузі оцінки та приведення національних стандартів оцінки до сучасних міжнародних стандартів. Таку позицію озвучив заступник голови ФДМУ Андрій Єгоров на круглому столі «Вплив фракційної оцінки на розвиток оціночної діяльності та на інституційну інфраструктуру ринку нерухомості». Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Фонду.
У круглому столі взяли участь фахівці Національного Банку України, Міністерства юстиції України, Держгеокадастру, експерти провідних наукових установ України, представники саморегулівних професійних організацій і фахівці з нерухомості.
Учасники обговорили ряд важливих питань, зокрема, вони наголосили на необхідності їх комплексного вирішення шляхом визначення єдиного регулятора оціночної діяльності та внесення змін до відповідних законодавчих актів. В результаті засідання учасниками буде прийнята Резолюція, яка буде відправлено відповідним органам державної влади.
Зокрема, замголови ФДМУ зазначив: «Незважаючи на задеклароване положення в Законі «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», що нормативно-правові акти з оцінки майна здійснюються на основі міжнародних стандартів оцінки, вітчизняні Національні стандарти оцінки є застарілими і зараз не відповідають принципам міжнародних стандартів, оскільки не враховують всі потреби і виклики, які постають перед професійною оцінкою, в зв’язку з дінамічними змінами на ринках. Одним з основних протиріч існуючої оціночної практики в Україні міжнародній практиці є так звана «фракційна оцінка», яка не враховує цілісну природу нерухомого майна, штучно розділяючи поняття «земельна ділянка» і «об’єкт нерухомого майна».
Нагадаємо, з першого січня стартувала кампанія декларування доходів, отриманих у 2019 році. Про отримані доходи відзвітували вже майже 20 000 чоловік. Всього ж в січні цього року громадяни задекларували 3,9 мільярда гривень.
Коментарі (0)