Національний банк оновив перелік системно важливих банків

Національний банк здійснив щорічний перегляд переліку системно важливих банків. Кількість банків лишилась незмінна і складає 14 установ, водночас замість Укрсоцбанку, який минулого року приєднався до Альфа-Банку, до переліку увійшов А-Банк. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку України.

Таким чином, системно важливими банками визначено:

  1. А-Банк;
  2. Альфа-банк;
  3. Кредобанк;
  4. ОТП банк;
  5. Ощадбанк;
  6. Південний;
  7. Приватбанк;
  8. ПУМБ;
  9. Райффайзен Банк Аваль;
  10. Таскомбанк;
  11. Укргазбанк;
  12. Укрексімбанк;
  13. Укрсиббанк;
  14. Універсал банк.

Нагадаємо, для системно важливих банків діють підвищені вимоги, покликані забезпечити додатковий запас їх стійкості. По-перше, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу вони мають сформувати буфер системної важливості, який почне діяти з 1 січня 2021 року і залежатиме від значення показника системної важливості банку:

  • Буфер системної важливості становитиме 1% для Райффайзен Банку Аваль, Альфа Банку, А-Банку, ПУМБу, УкрСиббанку, ТАС Банку, Універсал Банку, ОТП Банку, Банку “Південний” та Кредобанку.
  • Буфер системної важливості становитиме 1,5% для Укрексімбанку, Ощадбанку та Укргазбанку.
  • Буфер системної важливості становитиме 2% для ПриватБанку.

По-друге, ці банки повинні розробити плани відновлення діяльності згідно вимог Національного банку. Такі плани покликані швидко стабілізувати роботу системно важливих установ в умовах кризи.

По-третє, системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7) – не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими його встановлено на рівні 25%). Після втрати статусу системної важливості, банк має дотримуватися посилених вимог протягом ще 12 місяців.

Перелік банків затверджено Рішенням Правління Національного банку України від 3 березня 2020 року № 155-рш “Про визначення системно важливих банків”, яка набирає чинності з 5 березня 2020 року. Національний банк щороку визначає системно важливі банки за даними на 1 січня. Підходи до визначення системно-важливих банків були переглянуті влітку минулого року. Оновлена методологія забезпечує точніше відображення значимості системно важливих банків для фінансового ринку.

Нагадаємо, в 2019 році з 75 банків, що діють в Україні, збитковими були тільки шість, їх сукупний збиток склав 0,2 млрд грн. Нацбанк виділив одним з ключових чинників, що визначають перспективи відновлення кредитування, вартість ресурсу, який направляється на видачу позик, тобто вартість фондування банків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)