Національний банк Швейцарії вдруге за 113 років отримав найбільший прибуток

Національний банк Швейцарії (SNB) опублікував річний дохід в розмірі 48,9 млрд швейцарських франків ($ 50,71 млрд). Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на звіт банку.

Прибуток став другим найбільшим за величиною за 113-річну історію банку. Це означає, що SNB може збільшити виплати до 4 млрд франків федеральному уряду Швейцарії.

Збільшення в порівнянні зі звичайними виплатами в розмірі 2 млрд франків відбулося після того, як Національний банк Швейцарії і міністерство фінансів Швейцарії підписали угоду про збільшення максимального розподілу прибутку при великих прибутків.

Одна третина грошей піде в уряд Швейцарії, а дві третини – в кантони країни.

Центральний банк стягує найнижчу в світі процентну ставку в розмірі 0,75% за депозитами в комерційних банках, які він тримає на певному пороговому рівні.

Протягом 2019 року SNB отримав прибуток у розмірі 1,94 млрд франків від негативних ставок, які стають все більш непопулярними серед банків, страховиків і пенсійних фондів.

Незважаючи на збільшення виплат в 4 млрд франків, SNB запропонував зберегти дивіденди для акціонерів в розмірі 15 швейцарських франків.

Нагадаємо, за підсумками 2019 року українські банки державного сектора отримали прибуток у розмірі 5,2 млрд грн, що в 2,4 рази більше показника 2018 роки (14,6 млрд грн). При цьому найбільший прибуток отримав ПриватБанк – 32,6 млрд грн. Нацбанк виділив одним з ключових чинників, що визначають перспективи відновлення кредитування, вартість ресурсу, який направляється на видачу позик, тобто вартість фондування банків.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)