Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нафта і світові ринки обвалилися на тлі поширення коронавірусу
Ціни на нафту і світові фондові ринки знизилися в понеділок, 24 лютого, на тлі поширення коронавірусу за межі Китаю, що затьмарює перспективи світового зростання. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на агентство Reuters.
На сировинних ринках нафта марки Brent подешевшала на 4% до 56,2 долара за барель. Американська нафта марки WTI впала на 4%, до 51,3 долара за барель.
Курс євро до долара знизився до 1,08 долара, а австралійський долар, який часто торгується в якості індикатора ризику для Китаю, впав до 11-річного мінімуму в 0,6585 долара.
Фондовий індекс біржі в Мілані впав більш ніж на 4% після різкого зростання числа випадків зараження вірусом, що призвело до зупинки частини промисловості на півночі Італії.
Індекси бірж Франкфурта і Парижа впали більш ніж на 3%, а лондонський FTSE впав на 2,5%, що означає втрату принаймні 350 млрд доларів ринкової вартості в регіоні.
Втеча в захисні активи була такою ж показовою. Золото виросло на 2,5% до семирічного максимуму в 1680 доларів, злетівши за рік на 10%. Прибутковість десятирічних казначейських облігацій США впала до 1,401%, найнижчого рівня з липня 2016 року.
В даний час в Китаї зафіксовано 77 150 випадків зараження коронавірусом і смерть 2592 осіб. Вірус поширився у 28 інших країнах і територіях. Число загиблих за межами Китаю становить близько двадцяти осіб.
Нагадаємо, раніше в МВФ назвали два сценарії впливу коронавируса на світову економіку. Хоча деякі ризики, такі як хвороби, поки знаходяться поза контролем, не потрібно створювати нові невизначеності, яких можна уникнути.
В Євросоюзі вважають коронавірус головним ризиком для глобальної економіки. Національний банк України не прогнозує впливу спалаху китайського коронавируса на макроекономічні показники України в довгостроковій перспективі. А в Мінекономіки також заявили, що поширення коронавируса істотно не вплине на українську економіку.
Коментарі (0)