Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Запаси зменшуються, але нафта продовжує дешевшати: що турбує інвесторів
Учасники ринку оцінюють перспективи відновлення попиту на нафту на тлі зростання кількості хворих на COVID-19 вельми песимістично.
Ціни на Brent і WTI продовжують падати: після вчорашнього зниження на 3% вартість нафти в середу вранці просіла ще на 0,64-1,12%, передає Banker.ua.
Згідно з даними торгів, 30 вересня грудневі ф’ючерси на Brent подешевшали до $41,22 за барель (-0,82%), в той час як вартість листопадових впала на 1,12% – до $40,57. Ціна листопадових ф’ючерсів на техаську WTI при цьому просіла на 0,64%: за барель нафти цієї марки сьогодні дають $39,04.
Нинішнє падіння спровоковане занепокоєнням учасників ринку щодо перспектив відновлення попиту на нафту на тлі зростання кількості хворих на COVID-19.
Згідно з даними, вказаними у вчорашньому звіті API, з 21 до 25 вересня запаси сирої нафти в Штатах скоротилися на 0,8 млн барелів, обсяги бензину в сховищах збільшилися на 1,62 млн, тоді як дистилятів – впали на 3,4 млн. Запаси «чорного золота» в Кушингу зросли 1,6 млн барелів.
Варто також зазначити, що аналітики нафтогазової компанії Total (Франція) прогнозують швидке закінчення нафтової епохи: на їхню думку, після 2030 року в усьому світі країни почнуть переходити на більш екологічні енергоносії, в тому числі й на природний газ. До 2050 ж року, зазначають експерти, очікується істотне зростання попиту на електрику.
Читайте також: В допомогу бізнесу: огляд кредитних ліній в українських банках
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітиків Eurasia Group, в поточному році, в порівнянні з 2019-м, світовий попит на «чорне золото» впаде більш ніж на 10% і складе 90 млн б/д.
Коментарі (0)