Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нафтові котирування пішли вгору: експерти пояснили, що відбувається
Експерти назвали три причини підвищення цін на нафту під завісу 2020 року.
Нафта дорожчає на оптимізмі трейдерів, налаштованих на якнайшвидший підйом глобальної економіки та відновлення попиту на сировину: вдень 29 грудня котирування «чорного золота» зростають в середньому на 1,3%, передає Banker.ua.
Згідно з даними торгів, вдень у вівторок березневі ф’ючерси на Brent подорожчали до $51,58 за барель (+1,34%), в той час як вартість лютневого піднялася на 1,38% і досягла $51,56. Що ж стосується WTI, то лютневі ф’ючерси на техаську нафту подорожчали до $48,24: вартість активу піднялася на 1,3%.
Експерти Mitsubishi UFJ Financial Group зазначають, що на ринку після «неспокійних і безладних» 12 місяців тільки починають формуватися «нові контури нормальності».
На думку аналітиків, найближчі місяці можуть стати для ринку нафти вкрай нестабільними. При цьому в останні дні 2020 року експерти налаштовані на зростання нафтових котирувань і навіть називають три причини швидкого подорожчання «чорного золота».
Першим фактором, що підтримує бичачий настрій на ринку, на думку фахівців, є поширення вакцин від COVID-19. Згідно з оцінками аналітиків, більшість громадян США отримає препарат вже до кінця лютого, в той час як в ЄС програма вже стартувала. Оперативна реалізація програм вакцинації дає учасникам ринку надію на швидке відновлення попиту на нафту.
Другим фактором зростання цін на «чорне золото» експерти називають схвалення владою програм з підтримки економіки США, а третім – досягнення членами ОПЕК+ домовленостей про обсяги видобутку нафти в 2021 році.
Читайте також: Олександр Холод (директор ШвидкоГроші): «Ми даємо право вибору найзручнішого способу кредитування»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що The Wall Street Journal називає рік, що минає, найгіршим для ринку за останнє десятиліття: тільки з січня по вересень добувачі нафти списали активи на $145 млрд, тоді як 5 років тому, в 2015-му, дана сума складала $72,1 млрд.
Коментарі (0)