НБУ «промоніторив» настрої в лавах банкірів та інвесторів: результати опитування

На погіршення стану фінансового сектора очікують 70% опитаних Нацбанком учасників ринку.

У травні 2020 року експерти Нацбанку провели опитування щодо системних ризиків фінансового сектора. Переважна кількість респондентів налаштована на погіршення в найближчі півроку, передає Banker.ua.

Так, згідно з даними дослідження, 70% опитаних Нацбанком представників фінустанов очікують на погіршення стану фінансового сектора. При цьому в лавах учасників попереднього опитування, проведеного в листопаді 2019 року, «песимістів» виявилося всього 4%.

60% респондентів, оцінюючи стан фінансового сектора, заявили про погіршення за останні півроку. Кількість учасників опитування, які вважають загальний рівень ризику високим/дуже високим, збільшилася до 37% (у листопаді 2019 року їх було 23%).

Зросла і оцінка ризиків, пов’язаних з економічною активністю та динамікою цін на сировинні товари в усьому світі. Якщо в листопаді 2019 року ризик називали високим/дуже високим 23% і 39% респондентів, то в даний час кількість їхніх «однодумців» зросла до 74% і 67% відповідно.

Основним фактором ризику учасники опитування стабільно називають «корупцію, діяльність правоохоронних органів і судової системи». Побоюються банкіри та інвестори також кіберзагроз та шахрайства. До переліку ризиків увійшла і політична ситуація в Україні.

67% респондентів оцінюють стійкість фінсектора до негативних подій як «середню» (в листопаді їх налічувалося 62%), а 11% опитаних вважають її «високою» (в листопаді так вважали 19%).

Учасники опитування також побоюються погіршення якості застав і зміни вартості активів. Високими ризики назвали 37% респондентів (у листопаді – 31%), а середніми – 44% (у листопаді – 62%).

Кількість тих, хто вважає рівень ризику в галузі доступу до фондування високим, з листопада не змінилася – 19%, а ось респондентів, які оцінили ризик як «середній», збільшилася до 52% (з листопадових 42%).

Якщо в листопаді рівень ризику конкуренції як «дуже високий» оцінювали 4% опитаних, то в травневому дослідженні їх виявилося 0%. Високим ризик вважають 22% респондентів (у листопаді – 27%), а середнім – 52% учасників опитування (в листопаді – 46%).

У дослідженні брали участь керівники 18 банків, 3 інвестиційних і 6 страхових компаній. Опитування проводилося в період з 12 по 25 травня 2020 року.

Читайте також: Олександр Кривошеєв (Admitad Ukraine): «Перше, що повинні зробити банки, – сформувати підрозділ, який займеться діджиталізацією»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, згідно з даними опитування про умови банківського кредитування, яке проводилося в період з 19 березня по 9 квітня, банки відзначили не тільки падіння попиту на кредити з боку населення і бізнесу, але й підвищення вимог до стандартів кредитування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)