Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Коли НБУ знизить облікову ставку і скільки коштуватиме долар наприкінці року: прогноз ICU
У 2020 році інфляція в Україні зросте на 4,2%, а 2021-му – на 5,5%, що дозволить Нацбанку продовжити пом’якшення монетарної політики, зазначають експерти ICU.
У 2020-21 роках урядові ініціативи, спрямовані на стимулювання кредитування, матимуть лише маржинальні ефекти. Банки й надалі поводитимуться обережно, сплеску кредитування в Україні не передбачається, прогнозують аналітики ICU. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.
Експерти інвестиційної групи ICU оприлюднили макроекономічний огляд, згідно з яким сплеску кредитування в Україні найближчим часом не очікується. За словами аналітиків, у вересні Нацбанк знизить облікову ставку до 5,5% (з нинішніх 6%), а в 2021 році підвищить показник до 6,5%, продовжуючи задовольняти потребу банків у ліквідності. Банки, в свою чергу, кредитуватимуть надійних позичальників, але посилення кредитування не буде через дефіцит платоспроможних позичальників і обережного поводження самих фінустанов.
Експерти ICU прогнозують в 2020 році зростання інфляції на рівні 4,2%. У 2021 році показник складе 5,5%, що, власне, дозволить НБУ продовжити пом’якшення монетарної політики.
Розширення дефіциту держбюджету в 2020 році, згідно з очікуваннями аналітиків, досягне 6% ВВП, а співвідношення держборгу до ВВП виросте з 50,6% в 2019 році до 56,9% зі зниженням в 2021-м до 56,2%. При цьому міжнародні резерви країни до кінця 2020 року можуть скоротитися до $26,3 млрд, а в 2021 році – зрости до $28,5 млрд. Рівень безробіття цього року, згідно з даними ICU, підніметься до 10%, а в наступному впаде до 9,5%.
У той же час, незважаючи на прогнозоване повернення нерезидентів на ринок внутрішніх облігацій у другому півріччі поточного року, основний попит на гривневі облігації формуватимуть вітчизняні банки.
Аналітики ICU також прогнозують помірне ослаблення гривні до 28-29 грн/$ наприкінці 2020 року.
Читайте також: Поки не під 10%: огляд іпотечних пропозицій (червень 2020)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку заступника голови правління Forward Bank Андрія Прусова, зниження облікової ставки НБУ призведе до пропорційного зниження вартості гривневих депозитів, якщо курс залишатиметься стабільним протягом кількох місяців.
Коментарі (0)