Технічний показник: в НБУ пояснили, як слід ставитися до «бюджетного курсу» 29,1 грн/$

В рамках плаваючого курсоутворення саме ринок генерує попит і пропозицію, таким чином визначаючи курс, зазначають в НБУ.

Курс гривні, закладений в держбюджет, є технічним показником, і навіть якщо він співпаде із середньорічним, це не буде результатом цілеспрямованої політики НБУ. Таку заяву в інтерв’ю ZN.UA зробив заступник голови Нацбанку Юрій Гелетій, передає Banker.ua.

За словами заступника глави НБУ, курс 29,1 грн/$, закладений в бюджет на поточний рік, – це перш за все технічний показник, який дозволяє отримати уявлення про гривневий еквівалент доходів і витрат, пов’язаних з іноземною валютою. Йдеться про залучення зовнішніх позик, боргові платежі тощо.

Юрій Гелетій нагадує, що утримання курсу на тому чи іншому рівні не входить в обов’язки ані регулятора, ані Кабінету міністрів.

За його словами, навіть за умови того, що середньорічний курс співпаде з тим, що закладений в держбюджеті, «це на 100% не буде результатом якоїсь цілеспрямованої політики НБУ».

Юрій Гелетій звертає увагу на те, що в рамках режиму плаваючого курсоутворення саме ринок генерує попит і пропозицію, таким чином визначаючи курс.

Що ж стосується курсової сезонності, то, нагадує заступник голови НБУ, українській економіці властива висока частка аграрного сектору.

«Курсова динаміка не може не мати окремих ознак сезонності, і це нормально», – додав Юрій Гелетій.

Читайте також: Депозити не втрачають популярності: огляд ставок у квітні

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами глави Нацбанку, надмірне зміцнення української нацвалюти, яке спостерігалося в 2019 році, не пішло на користь економіці: чекати на повторення подібної курсової динаміки в 2021-му не варто.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)