Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ не виключає можливість підвищення облікової ставки
Жоден з учасників дискусії членів Комітету з монетарної політики НБУ (КМП) не бачить підстав для пом’якшення процентної політики в найближчі місяці.
Переважна більшість членів КМП очікує збереження облікової ставки на рівні 13% упродовж наступних місяців, однак не виключає можливість її підвищення, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу НБУ.
Вісім членів КМП вважають, що за поточного стану інфляційних очікувань та збереження стійкості валютного ринку утримання облікової ставки на рівні 13% буде достатнім для забезпечення належного рівня захисту гривневих заощаджень від інфляційного знецінення.
Натомість на думку двох членів КМП, у міру посилення цінового тиску та можливої реалізації частини проінфляційних ризиків очікування економічних агентів можуть помітно погіршитися, що негативно позначатиметься на реальній дохідності гривневих інструментів і вимагатиме відповідної реакції з боку НБУ. Вони очікують, що в грудні ставку необхідно буде підняти до 14%.
Учасники дискусії погодилися, що, ураховуючи посилення цінового тиску понад прогноз та зміщений вгору баланс проінфляційних ризиків, заява про наміри (forward guidance) у пресрелізі щодо облікової ставки має бути односторонньою – у бік підвищення. Зокрема, доцільно відобразити готовність НБУ реагувати на реалізацію ризиків для інфляції та загрозу розбалансування очікувань. Це підтвердить наміри НБУ привести інфляцію до цілі 5% на горизонті політики та зменшить простір невизначеності для економічних агентів.
Водночас учасники дискусії погодилися, що в наступному році, ймовірно вже після проходження пікових інфляційних значень, НБУ матиме певний простір для обережного пом’якшення процентної політики. Переважна більшість членів КМП очікує, що облікова ставка становитиме близько 12% наприкінці 2025 року. Однак вони зауважили, що прогноз ставки з високою ймовірністю може бути переглянутий, зважаючи на надзвичайний рівень невизначеності в умовах війни і масштаб викликів, з якими стикається українська економіка. НБУ й надалі має діяти гнучко та ухвалювати рішення щодо облікової ставки з урахуванням змін у балансі ризиків для інфляційного та економічного розвитку.
Читайте також: Мікрофінанси потребують макроінновацій: чому Credit7 активно цифровізує власні послуги
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що підприємці отримали понад 255 млрд грн пільгових кредитів за час воєнного стану.
Коментарі (0)