Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ оновлює правила роботи компаній з оброблення та зберігання готівки

Національний банк України знову виніс на обговорення оновлений підхід до регулювання діяльності компаній, які займаються обробленням і зберіганням готівкових коштів. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
Йдеться про низку змін, спрямованих на деталізацію та впорядкування роботи таких юридичних осіб. Зокрема, НБУ планує уточнити саме поняття «готівка», з якою працюють відповідні компанії, щоб уникнути різночитань у нормативній базі. Окрім цього, пропонується конкретизувати перелік суб’єктів господарювання, яким дозволено зберігати готівкові кошти у сховищах юридичних осіб.
Окрему увагу регулятор приділяє процедурі зарахування інкасованої готівки на рахунки клієнтів. Запропоновані зміни мають чітко визначити цей процес і зробити його більш прозорим та стандартизованим.
Читайте також: Рекордні втрати у private equity: як Thoma Bravo ризикує втратити $5,1 млрд через Medallia
Очікується, що нововведення посилять контроль за зберіганням готівкових коштів у спеціалізованих сховищах, а також допоможуть систематизувати діяльність компаній, які мають відповідні ліцензії та працюють у сфері готівкового обігу.
Водночас, за даними регулятора, ситуація з підробками гривні продовжує покращуватися. За підсумками 2025 року рівень фальшивих банкнот зменшився утричі порівняно з 2024-м. У середньому на один мільйон справжніх купюр припадало лише близько 1,7 підроблених, що свідчить про підвищення ефективності заходів контролю та захисту готівки.
Коментарі (0)