НБУ підвищить нормативи обов’язкового резервування

подписание документа

Аналогічні нормативи обов’язкового резервування банками діють за коштами на вимогу та коштами на поточних рахунках юридичних осіб.

Національний банк урівнює нормативи обов’язкового резервування банками за коштами юридичних осіб за ознакою строковості, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

“Це необхідно, зокрема, для подальшої мінімізації ризиків структурного профіциту ліквідності в банківській системі та зниження ринкових викривлень”, – йдеться у повідомленні.

Обов’язкові резерви за строковими коштами та вкладами юридичних осіб (крім інших банків) з 11 вересня 2023 року дорівнюватимуть у гривні 10% (зараз 0%), а в іноземній валюті – 20% (зараз 10%).

Відповідні зміни були затверджені рішенням правління НБУ № 275-рш 09 серпня 2023 року.

Також було нагадано, що обов’язкові резерви – це один із традиційних інструментів центральних банків: банк зобов’язаний зарезервувати на своєму кореспондентському рахунку кошти в обсязі, що визначається як певний відсоток від його зобов’язань (норматив резервування) та враховує частку обов’язкових резервів, яку банк покриває за рахунок бенчмарк-ОВДП.

Ця сума має бути сформована в середньому за період резервування.

Читайте також: 3 чи 12 – що більше? Огляд банківських депозитів у гривні та валюті (серпень-2023).

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ оштрафував банк ПУМБ та ще кілька фінустанов.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)