НБУ підвищив облікову ставку до 7,5%: подробиці

Підвищення облікової ставки НБУ до 7,0-7,5% раніше прогнозували представники провідних українських банків.

НБУ прийняв рішення підвищити облікову ставку до 7,5%, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

Як наголошується в повідомленні Нацбанку, підвищення облікової ставки до 7,5% забезпечить поступове уповільнення інфляції в другій половині поточного року і повернення показника до мети 5% в першому півріччі 2022-го.

Згідно з даними регулятора, в січніберезні 2021 року інфляція істотно перевищила цільовий діапазон 5% ± 1 в. п .: за підсумками минулого місяця зростання споживчих цін прискорилося до 8,5% (у річному вимірі), а базова інфляція до 5,9%.

Стрімке прискорення інфляції, зауважують в Нацбанку, викликане як зростанням світових цін на енергоносії та продукти, так і збільшенням споживчого попиту в тому числі й на тлі підвищення зарплат в країні.

Так, стрімке відновлення глобальної економіки і посилення інфляційного тиску змусило НБУ переглянути прогноз інфляції на 2021 рік з 7% до 8% пік інфляційного сплеску прийдеться на III квартал.

Регулятор очікує, що показник повернеться в цільовий діапазон в першому півріччі 2022 року.

Варто зазначити, що підвищення облікової ставки НБУ до 7,0-7,5% раніше прогнозували представники провідних українських банків. В «Альфа Банку» очікували на зростання показника до 7,5% річних, в банку «Південний» говорили про підвищення до 7,0-7,5%, а в «Ідея Банку» і «Райффайзен банку Аваль» – до 7%.

При цьому в «Акордбанку» вважають, що на динаміку ключових макроекономічних показників у другому півріччі впливатиме безліч факторів – в тому числі відсутність чітких домовленостей з Міжнародним валютним фондом і подорожчання енергоносіїв.

Читайте також: Анна Онищенко: «Сила українського фінансового ринку – у швидкості реакції»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку аналітиків J.P. Morgan, облікова ставка НБУ в 2021 році сягне 7,5%, а у 2022-му буде підвищена до 9,5%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)