НБУ вніс зміни до порядку відкриття і закриття банківських рахунків

Фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, більше не зобов’язані надавати банкам копії документів про взяття на облік контролюючими органами.

НБУ переглянув порядок відкриття і закриття рахунків в банках, а також врегулював низку питань, пов’язаних із залученням і погашенням депозитів, передає Banker.ua.

Згідно з новим порядком, українські банки зможуть закривати поточні рахунки клієнтів за наявності підстав, передбачених законодавством у сфері фінмоніторингу. У той же час, банкам заборонено деактивувати поточні рахунки, якщо кошти на них заморожені відповідно до законодавства по фінмону.

Також Нацбанк передбачив можливість встановлення ділових відносин між фінустановою і клієнтом на віддаленій основі.

Крім цього, регулятором встановлено порядок відкриття та закриття рахунків інвесторів – юридичних осіб-резидентів за угодами про розподіл продукції, а також врегульовані питання, пов’язані з випуском/погашенням депозитних сертифікатів, номінованих у банківських металах, і залученням банками депозитів від фізичних осіб-підприємців, юросіб-нерезидентів, представництв юросіб-нерезидентів в Україні і здійсненням операцій за ними.

Згідно до нових вимогам регулятора, фізособи, які провадять незалежну професійну діяльність, більше не зобов’язані надавати банкам копії документів про взяття на облік контролюючими органами. Відповідну інформацію фінустанови будуть отримувати самостійно на офіційному сайті податкової служби.

При цьому фізичні особи зможуть укладати договори, використовуючи цифровий власноручний підпис.

Інвестори і номінальні утримувачі, в свою чергу, зобов’язані подавати в банк копію документа про їхню постановку на облік в контролюючому органі.

Відповідна постанова Правління НБУ набуває чинності з 4 вересня 2020 року.

Читайте також: “Україна втратила $15 млрд у коронакризі», – Віктор Скаршевський

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що НБУ має намір підвищити вагу ризику за споживчими кредитами: якщо зараз показник встановлено на рівні 100%, то з другої половини 2021 року він досягне 150%.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)