Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ розробив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів
Національний банк України на виконання вимог Виборчого кодексу України, що набрав чинності 1 січня 2020 року, розробив порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу Нацбанку України.
“Кодексом уніфіковані правові основи для підготовки і проведення виборів Президента України, народних депутатів України та місцевих виборів. Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів відповідно до норм Кодексу встановлюється Національним банком України за погодженням з Центральною виборчою комісією. Тож центральний банк розробив проект постанови Правління Національного банку України “Про Порядок відкриття і закриття рахунків виборчих фондів”, що пропонується для громадського обговорення”, – ідеться в повідомленні.
У проекті НБУ йдеться про встановлення обов’язку банкам повідомляти:
- Центральну виборчу комісію (ЦВК) та Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про відкриття рахунків виборчих фондів кандидатів на пост президента України, політичної партії, яка висунула кандидатів у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі, та їх реквізити;
- регіональне або територіальне представництво ЦВК та НАЗК про відкриття поточного рахунку виборчого фонду кандидата у народні депутати України у загальнодержавному виборчому окрузі, та його реквізити;
- територіальну виборчу комісію про відкриття рахунків виборчих фондів організації політичної партії, яка висунула виборчий список, кандидата в депутати в багатомандатному виборчому окрузі, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости села, селища та їх реквізити.
Нагадаємо, за даними дослідження Ernst & Young частка тіньових операцій в Україні в 2018 році склала 23,8% ВВП, або 846 млрд грн.
Як повідомлялося, Стратегія розвитку фінансового сектора передбачає зниження частки тіньової економіки з 30% ВВП (за розрахунками Мінекономрозвитку за 2018 рік) до не більше 20% ВВП до 2025 року.
Коментарі (0)