НБУ різко скоротив купівлю валюти на міжбанку

З початку року регулятор встиг купити на міжбанку $1619,20 млн.

З 6 по 10 вересня НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $79,10 млн, що в два рази поступається результатам минулого тижня, передає Banker.ua з посиланням на матеріали РБК-Україна.

НБУ помітно скоротив купівлю валюти на міжбанку. Так, протягом поточного тижня регулятор купив на валютному ринку $79,10 млн, тоді як з 30 серпня по 3 вересня сума купівлі склала $152,00 млн, або в 2 рази більше.

У той же час, з 6 по 10 вересня операцій з продажу валюти на міжбанку НБУ не здійснював.

Головний Telegram-канала банкирів

Варто зазначити, що з початку року регулятор встиг купити на міжбанку $1619,20 млн. Сума продажу за 8 з гаком місяців склала $197,00 млн. Таким чином, сальдо інтервенцій в зазначений період склало $1422,20 млн.

Крім того, з початку минулого місяця Нацбанк скоротив планові обсяги щоденних інтервенцій з купівлі валюти на міжбанку з $20 млн до $5 млн. Даний норматив діятиме до кінця поточного року.

Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними голови Ради НБУ Богдана Данилишина, українці перестали масово скуповувати долари: якщо в серпні населення створювало чистий попит на іноземну валюту, то з початку вересня чистий продаж склав $30 млн.


Коментарі (0)