Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НБУ вимагає від банків мати чергові відділення та забезпечити банкоматний роумінг
Те, що НБУ назвав «банкоматним національним роумінгом», включає не лише відміну додаткових комісій за зняття готівки з чужих карт, а й виконання банками повними лімітів на зняття кешу.
Нацбанк зажадав, щоб у всіх без винятку банків були чергові відділення, причому не менше 35% у кожному регіоні України. При цьому раніше регулятор говорив лише про 14 системних банків, передає Banker.ua з посиланням на сайт Нацбанку.
За даними НБУ, на 1 жовтня 2022 року всього в українських банків було 5516 відділень, отже, банки повинні оснастити генераторами, резервними каналами зв’язку, готівкою та всім необхідним для роботи без світла близько 1930 відділень або трохи менше, виходячи з концентрації своїх точок у різних регіонах.
Серед нових вимог до чергових відділень банків — запровадження того, що НБУ назвав банкоматним національним роумінгом. До нього входить не лише скасування додаткових комісій за зняття готівки з чужих карт, а й виконання банками повними лімітів на зняття кешу.
Наприклад, якщо людина має право за один раз зняти з картки Ощадбанку 50 тис. грн, як нещодавно заявив держбанк, то і в банкоматах будь-яких інших банків їй мають дозволити зняти не менше цієї суми. Банки повинні домовитися один з одним таким чином, щоб кожен виконував обіцяний клієнту «рідним» банком ліміт зняття готівки.
«Щоб люди мали змогу знімати готівку в банкоматах чужих банків, фінустанови банки мають спеціальні угоди один з одним і розміщують розрахунковий гарантійний депозит. Тепер, щоб клієнти кожного банку могли знімати в будь-якому місці свій повний ліміт, банкам потрібно буде збільшувати один у одного розміри цих гарантійних депозитів», — пояснили в одному з банків.
Читайте також: Власники ВТС вперше за 5 років накопичили рекордну кількість криптовалюти
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що українські банки оцінюють свою стійкість на найвищому рівні з 2018 року – «стійкість не вичерпується, а посилюється». Про це свідчать опитування Нацбанку, розповіла директор департаменту фінансової стабільності НБУ Першин Дадашова на форумі Центру економічної стратегії (ЦЕС) «Антихрупність України: уроки 2022 року».
Коментарі (0)