НБУ вимагає від банків перелік всіх відділень, які торгують валютою

валюта США

Національний банк оновив автоматизовану інформаційну систему ведення реєстру банків та намагається побудувати реєстр пунктів обміну іноземної валюти.

Національний банк України вимагає від банків протягом 10 днів надати весь перелік відділень, які торгують валютою, передає Banker.ua з посиланням на сайт НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Національний банк України нагадує банкам про необхідність надання інформації про свої відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями у готівковій формі. Ця інформація ляже в основу спеціального реєстру.

“Продовжуючи врегульовувати практичні питання формування та ведення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти, Національний банк оновив автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків. Тепер ця система дозволяє банкам надавати інформацію про свої відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, що підлягають включенню до Реєстру”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що банки зобов’язані забезпечити надання регулятору через автоматизовану інформаційну систему ведення Державного реєстру банків такої інформації протягом 10 робочих днів після отримання повідомлення електронною поштою.

У прес-службі запевняють, що НБУ вже надіслав цього листа банкам 17 січня, тобто до виходу прес-релізу, тож відлік 10 днів уже пішов. Водночас слідом за цим називається інша звітна дата дедлайну – 31 січня. Як ці дві дати – 27 січня (за 10 днів) та 31 січня – не суперечать одна одній, не пояснюється.

“Отже, банкам необхідно надати інформацію про свої відокремлені підрозділи, відкриті з метою здійснення торгівлі валютними цінностями у готівковій формі, до 31 січня 2023 року включно. Такий строк передбачено у пункті 5 постанови правління Національного банку України від 30 грудня 2022 року № 254 “Про затвердження Положення про Реєстр пунктів обміну іноземної валюти та внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

НБУ

Там звертають увагу, що необхідність запровадження реєстру зумовлено ​​введенням у дію з 1 січня 2023 року закону “Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів України про особливості оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі”.

Читайте також: Фінансові претензії українців впали вдвічі за період війни

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку року Нацбанк продав на міжбанку $1,34 млрд. А з урахуванням купівлі валюти інтервенції за два тижні становили $1,2 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)