Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
На честь легендарного українця: НБУ випустив нову сувенірну банкноту. ФОТО
Сувенірна банкнота, яка не є платіжним засобом, виготовлена на папері з водяним знаком, а її розміри становлять 80×170 мм.
Нацбанк України порадував колекціонерів випуском нової сувенірної банкноти, присвяченої космонавту Леоніду Каденюку. Банкнота, дизайн якої розробили художники Володимир Таран, Олександр і Сергій Харук, випущена тиражем 50 000 екземплярів, передає Banker.ua.
Нова сувенірна банкнота, присвячена Герою України та першому космонавтові незалежної України, була випущена сьогодні, 26 листопада.
На лицьовій стороні банкноти, яка не є платіжним засобом, розташований портрет Леоніда Каденюка з написом «Перший космонавт України» і логотипом Державного космічного агентства України, а також підписами Leonid Kadeniuk/1 951 Леонід 2018/Каденюк.
Зліва від написів на банкноті розташовано елемент SPARK, що зображає земну кулю, і стилізований малюнок рослини на тлі молекулярної структури. Також на лицьовій стороні розміщені прапор і малий Державний Герб України, під яким розташована цифра 1 і зображений космічний корабель.
У нижній частині лицьової сторони банкноти присутні написи National bank of Ukraine/Національний банк України, а також елемент, виконаний оптично перемінною фарбою. Уздовж нижнього краю розташовано напис «Леонід Каденюк», що повторюється 6 разів.
На зворотному боці сувенірної банкноти, на тлі планет Сонячної системи, зображено космічний корабель «Колумбія» з написом «The first astronaut of Ukraine», а також цифрою 1 і малюнком космічного корабля справа. Під ракетою розташовано напис «1997», а знизу – «2020».
У нижній частині банкноти праворуч вертикально нанесено її серійний номер і напис «Не є платіжним засобом». Уздовж нижнього краю, як і з лицьової сторони, є напис «Леонід Каденюк», що повторюється 6 разів.
Також наголошується, що банкнота оснащена низкою захисних елементів, серед яких – оптично змінний елемент SPARK, зображений у вигляді земної кулі, 1,5-міліметрова захисна стрічка, розташована паралельно меншій стороні, а також захисні волокна, які під дією ультрафіолету набувають флуоресцентного світіння.
Сувенірна банкнота виготовлена на папері з водяним знаком, а її розміри становлять 80×170 мм.
Реалізація банкноти буде здійснюватися в пунктах продажу НБУ і банків-дистриб’юторів.
Читайте також: Що буде з ринком депозитів в 2021 році: думка експертів
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк ввів в обіг нову пам’ятну монету номіналом 10 гривень, присвячену Державній прикордонній службі України.
Коментарі (0)