НБУ виявив підозрілі операції клієнтів в 35 банках

Національний банк у 2019 році направив правоохоронцям інформацію про підозрілі операції клієнтів 35 банків та 2 небанківських фінансових установ. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу НБУ.

НБУ в 2019 році продовжував надавати правоохоронним органам відомості, які можуть свідчити про організовану злочинну діяльність. Ці дані були отримані при здійсненні перевірок з питань моніторингу та дотримання вимог валютного законодавства.

Так, станом на 31 грудня 2019 року в правоохоронні органи направлено за результатами: перевірок з питань фінмоніторингу – 24 листи з інформацією про підозрілі фінансові операції клієнтів банків і небанківських фінустанов на загальну суму близько 29,2 млрд гривень, 98 млн доларів; валютного нагляду – 18 листів про великомасштабні операції клієнтів банків щодо фінансових операцій на загальну суму близько 1,4 млрд гривень, 1,12 млрд доларів, 51,1 млн євро, 69,6 млн російських рублів, 48 млн злотих.

Водночас протягом 2019 року надіслано чотири повідомлення про підозрілі фінансові операції до Національного антикорупційного бюро, а також на підставі ст.9 Закону “Про боротьбу з тероризмом” – один лист до Служби безпеки.

В основному надана ​​правоохоронним органам інформація стосувалася проведення клієнтами банків фінансових операцій, характер або наслідки яких дають підстави вважати, що вони можуть бути пов’язані з виведенням капіталів, легалізацією кримінальних доходів, переводом безготівкових коштів у готівку, здійсненням фіктивного підприємництва, запобіганням оподаткування тощо.

Крім того, минулого року Нацбанк згідно з договором про співпрацю та обмін інформацією між Державною службою фінансового моніторингу та Національним банком на постійній основі надавав спеціально уповноваженому органу отриману при виконанні своїх функцій інформацію про фінансові операції та їх учасників, пов’язану з підозрою у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванні тероризму та фінансуванні розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, в січні Антимонопольний комітет України (АМКУ) почав розгляд справи про можливе порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції з боку 10 найбільших туристичних операторів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)