Незважаючи на карантин: НБУ хоче «розконсервувати» обмінники і ломбарди

У Нацбанку пояснили, чому виступають за відкриття обмінників та інших небанківських фінустанов, роботу яких було припинено в зв’язку зі спалахом COVID-19.

НБУ пропонує уряду переглянути рішення про припинення роботи небанківських фінансових установ, введене на час карантину, передає Banker.ua.

У Нацбанку нагадують, що послуги, що надаються небанківськими фінустановами (обмін валют, переказ грошових коштів, небанківське кредитування тощо), «користуються значним попитом у населення». Тому НБУ пропонує внести зміни до постанови № 211 від 11 березня, згідно з якою Кабінет міністрів з 17 березня поставив на паузу діяльність установ, що працюють з відвідувачами.

Розпорядження торкнулося, в тому числі й пунктів обміну валют, ломбардів, кредитних спілок та фінансових компаній.

Якщо уряд піде назустріч Нацбанку і підтримає його ініціативу, ці небанківські фінансові установи зможуть надавати послуги населенню під час карантину.

Читайте також: Встоять або збанкрутують: в НБУ розповіли про долю українських банків

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що епідемія COVID-19 змусила аналітиків української інвестиційної компанії Dragon Capital переглянути свій прогноз на 2020 рік. У нових реаліях, заявляють експерти, слід готуватися до падіння ВВП України на 4% і знецінення гривні до 30-35 грн/$.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)