НБУ хоче уникнути корекції офіційного курсу, але планує послабити валютні заборони

доллары

Перехід до плаваючого курсу після стабілізації ситуації на валютному ринку буде керованим, проте про терміни в Нацбанку не кажуть.

Національний банк України не планує коригувати офіційний курс валют (36,56 грн/$). При цьому регулятор намагатиметься не допускати значного спреду між готівковим та безготівковим курсами, передає Banker.ua з посиланням на заяву заступника голови НБУ Сергія Ніколайчука.

Головний Telegram-канал банкірів

 «Наразі ми нашу політику базуємо на фіксації обмінного курсу гривні до долара… Водночас, я сподіваюся, що ми уникнемо необхідності робити ще одну корекцію обмінного курсу на кшталт тієї, що ми зробили наприкінці липня цього року», – повідомив Ніколайчук.

При цьому в НБУ анонсують повернення до плаваючого курсу за умови більшої збалансованості на валютному ринку. Терміни Ніколайчук не називає.

«Ми хочемо зробити цей перехід достатньо керованим для того, аби не спричинити додаткових шокових явищ для економіки, бізнесу та населення», – додав заступник голови Нацбанку.

Також НБУ має намір поступово послабити валютні обмеження в Україні та на транскордонні перекази. Загалом з початку війни регулятор 36 разів вносив зміни до відповідної постанови.

Щодо готівкового валютного ринку, то Ніколайчук відмовився прогнозувати курс, але зазначив, що у листопаді відбувається стабілізація гривні, тоді як минулого місяця фіксувалося помітне зміцнення. Головна причина позитивних змін – вирішення логістичних проблем з доставкою фізичної валюти до кас банків.

НБУ

Читайте також: НБУ викупив військові ОВДП ще на 15 млрд грн

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв, що за підсумками тижня, з 7 по 11 листопада, Національний банк України продав на міжбанківському валютному ринку майже $326,5 млн в еквіваленті. Це на $83,8 млн менше, ніж тижнем раніше ($410,2 млн).


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)