НБУ «заморозив» облікову ставку і озвучив низку прогнозів

Подальша монетарна політика регулятора залежатиме як від епідемічної ситуації, так і від затверджених параметрів бюджетної політики.

Нацбанк оголосив про рішення залишити облікову ставку на рівні 6% річних і зберіг свій попередній прогноз падіння ВВП на 2020 рік, передає Banker.ua.

Як зазначають в НБУ, рішення зберегти облікову ставку на рівні 6% було прийнято з урахуванням балансу ризиків і ймовірності виходу інфляції за межі цільового діапазону в 2021 році.

Так, регулятор очікує на скорочення української економіки в 2020 році на 6%, прогнозуючи при цьому зростання ВВП на рівні 4% в 2021-му. В якості основного драйвера зростання економіки в наступні роки Нацбанк вказує приватне споживання.

Також НБУ прогнозує скорочення дефіциту держбюджету в 2022 році до рівня близько 3% ВВП і поступове зниження держборгу на 2-3 п.п. щорічно. При цьому поточний рахунок платіжного балансу в 2020 році, згідно з прогнозом Нацбанку, планується звести з профіцитом близько 3% ВВП, тоді як в 2021-му очікується його дефіцит на рівні 2% ВВП, а у 2022-му – зростання до 5% ВВП.

Запорукою збереження макрофінансової стабільності регулятор називає ведення результативного діалогу з МВФ, а в якості основних ризиків вказує чинники, пов’язані з пандемією COVID-19, ескалацію військового конфлікту на сході, збільшення волатильності світових цін на продовольство і негативний вплив на стабільність судових рішень.

Що ж стосується інфляції, то, згідно з оприлюдненими Нацбанком даними, у вересні показник залишався нижче за цільовий діапазон 5% +/- 1 п.п., в той час як в жовтні, за попередніми оцінками, зростання цін дещо прискорилося.

Регулятор очікує, що наприкінці 2020 року інфляція в Україні досягне нижньої межі діапазону 5% ± 1 п. п. і буде прискорюватися. Так, НБУ переглянув річний прогноз інфляції в бік зниження до 4,1%. А ось в 2021 році зростання споживчих цін, зазначають в Нацбанку, прискориться до 6,5%.

Подальша монетарна політика регулятора, зазначають в НБУ, залежатиме як від епідемічної ситуації, так і від затверджених параметрів бюджетної політики. Так, пояснюють у Нацбанку, якщо на тлі пандемії пожвавлення ділової активності та внутрішнього попиту виявиться нестійким, регулятор може вдатися до подальшого зниження облікової ставки. Якщо ж інфляційний тиск посилиться, то Нацбанк піде на підвищення показника в 2021 році.

Читайте також: НБУ впроваджує нові стандарти роботи фінорганізацій: що чекає на банки в найближчі 4 роки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк змінив вертикалі підпорядкування і переглянув принципи розподілу окремих структурних підрозділів НБУ. Також регулятор оголосив про створення нової вертикалі підпорядкування.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)