Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Небанківський ринок у серпні: в НБУ перерахували «новобранців» і гравців, що вибули
Минулого місяця регулятор тимчасово «заморозив» ліцензії 6 страховикам-порушникам і анулював усі ліцензії 45 фінустановам.
У серпні ринок небанківських фінустанов прийняв 8 нових гравців: минулого місяця регулятор вніс до реєстру 2 лізингові компанії та 6 ФК, передає Banker.ua.
За даними НБУ, кількість учасників небанківського фінансового ринку минулого місяця скоротилася до 1933: протягом серпня регулятор зареєстрував 8 нових компаній, тоді як 13 гравців в цей період Реєстр залишили.
Так, пояснюють у Нацбанку, в серпні ринок небанківських фінустанов прийняв 6 ФК і 2 лізингові компанії, тоді як виключені з Реєстру минулого місяця були 2 фінансові компанії, 2 кредитні спілки, одна лізингова компанія, один ломбард і 7 страховиків.
Таким чином, сьогодні небанківський ринок представлений 17 life- і 153 non-life страховиками (-7), 286 ломбардами (-1), 138 лізинговими компаніями (+1) і 977 ФК (+4). Також на ринку в даний момент працює 61 страховий брокер і 301 кредитна спілка (-2).
Також, зазначає регулятор, за рахунок припинення банківської діяльності ВАТ «Розрахунковий центр» в Україні скоротилося число банків. На сьогоднішній день їх налічується 72.
Що ж стосується платіжного ринку, то в серпні, за даними НБУ, було скасовано реєстрацію міжнародної платіжної системи «Хазрі». Таким чином, в Україні сьогодні працюють 37 створених резидентами і 14 міжнародних, створених нерезидентами, платіжних систем.
Плюс, додають в Нацбанку, минулого місяця регулятор отримав від учасників ринку 604 запити на реєстраційні та ліцензійні дії (490 заявок щодо фінкомпаній, ломбардів та лізингодавців, 82 запити від страховиків і 32 – від кредитних установ).
Крім того, в серпні регулятор тимчасово «заморозив» ліцензії 6 страховикам-порушникам і анулював усі ліцензії 45 установам (28 ФК, одній страховій компанії, 13 ломбардам і 3 лізинговим компаніям).
Читайте також: Сергій Мамедов (Глобус Банк): «Іпотека – можливість втілити в життя мрію українців про власне житло»
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Нацбанк оприлюднив список компаній, які вже пройшли процедуру реєстрації в НБУ і отримали «колекторський» статус.
Коментарі (0)