Більшість сегментів небанківського фінансового ринку залишаються високоприбутковими – НБУ

Прибутки фінкомпаній в січні-березні були максимальними за останні 3 роки, зазначають в НБУ.

У I кварталі більшість сегментів небанківського фінансового ринку України залишалися високоприбутковими: зниження в річному вимірі було зафіксовано лише за операціями факторингу, передає Banker.ua з посиланням на дані регулятора.

За даними НБУ, зниження активів фінкомпаній в січні-березні було викликано відходом з ринку найбільшої за обсягом активів компанії, яка працювала з юрособами. При цьому кредити фінансових компаній домогосподарствам продовжують зростати третій квартал поспіль.

Також регулятор повідомляє про помітне скорочення в I кварталі операцій факторингу: тут падіння пов’язане з сезонним зниженням активності компаній в сегменті купівлі простроченої заборгованості. Плюс, зазначають в Нацбанку, сезонне зниження ділової активності позначилося на операціях фінансового лізингу.

При цьому доходи фінкомпаній в січні-березні були максимальними за останні 3 роки.

Що ж стосується діяльності ломбардів, то обсяг нового кредитування в I кварталі зріс в річному вимірі, але до попереднього кварталу впав майже на 8%.

У свою чергу, кредитні спілки, незважаючи на низьку операційну ефективність, закрили I квартал з прибутком на тлі скорочення відрахувань в резерви кредитних збитків. Також КС вдалося заробити завдяки зниженню співвідношення операційних витрат до операційних доходів, повідомляють в НБУ.

Активи страхових компаній в січні-березні скоротилися на 1% в поквартальному вираженні, тоді як в річному обсяг премій в ризиковому і life-страхуванн і збільшився на 6%.

Страховики життя в I кварталі зберегли прибутковість, але при цьому, на тлі зростання адміністративних витрат, знизили рентабельність у порівнянні з січнем-березнем 2020-го. Показники прибутку і рентабельності ризикових страховиків в цей період були близькі до нуля.

Читайте також: Дитина вчиться за кордоном. Як можна відправити їй гроші?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 26 травня страхова компанія «Уніка Життя» отримала ліцензію на здійснення валютних розрахунків за договорами страхування життя на території України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)