У НБУ розповіли, які компанії небанківського фінсектору завершать 2020 рік зі збитками

Кредитні спілки занадто повільно відновлюють обсяги операцій на тлі зниження платоспроможності населення та відсутності важелів роботи з проблемною заборгованістю, зауважують в НБУ.

Більшість компаній небанківського фінсектору завершить 2020 рік із прибутком – тривале відновлення від наслідків коронакризи очікує лише на кредитні спілки. Такий прогноз міститься в Огляді небанківського фінансового сектору, опублікованому НБУ, передає Banker.ua.

На тлі ослаблення карантинних обмежень небанківські фінустанови України помітно наростили обсяги операцій і обіцяють завершити поточний рік з прибутком. Завершення 2020-го зі збитками регулятор прогнозує лише для кредитних спілок, які повільно відновлюють обсяги операцій на тлі зниження платоспроможності населення, відсутності важелів роботи з проблемною заборгованістю та неготовності надавати послуги дистанційно.

Що ж стосується страхових компаній, то в III кварталі їхні активи продовжили скорочуватися, що, тим не менш, не позначилося на обсягах страхових премій, які з липня по вересень зросли на 26% в порівнянні з II кварталом і на 3% в порівнянні з показниками січня-березня 2020 року.

За даними Нацбанку, в III кварталі на фінансовий результат страховиків вплинуло, в першу чергу, відновлення обсягів страхування. При цьому регулятор відзначає зниження кількості порушників вимог до платоспроможності. Якість активів для покриття вимог, додають в НБУ, в III кварталі суттєво не змінилася.

Непогані результати в липні-вересні продемонстрували фінансові компанії, активи яких в III кварталі зросли на тлі відновлення кредитування: зростання обсягу наданих домогосподарствам кредитів склало 47%, а корпораціям – 58%. При цьому обсяг лізингових операцій в порівнянні з II кварталом збільшився на 46%, а в порівнянні з III кварталом 2019 року – на 6%. Також регулятор повідомляє про деяке скорочення обсягу факторингових операцій фінкомпаній.

У той же час, зазначають в НБУ, помітно наростити кредитування і наблизитися до торішніх показників в III кварталі вдалося ломбардам. Основним джерелом доходу тут, як і раніше, залишаються процентні доходи, які становлять 86% надходжень. При цьому рентабельність діяльності ломбардів в липні-вересні знизилася і досягла 7,2%.

Читайте також: В Україні хочуть запровадити накопичувальні пенсії: що це означає для майбутніх пенсіонерів

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в жовтні 2020 року українські банки оновили дворічний «іпотечний максимум», видавши населенню 662 кредити на суму 491 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)