Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Нерезиденти й банки знову нарощують ОВДП-портфелі: свіжі цифри від НБУ
Минулого тижня вкладення в українські ОВДП нарощували як нерезиденти та банки, так і фізичні/юридичні особи.
Підвищення ставок за держзапозиченнями в гривні стимулювало зростання попиту на облігації внутрішньої держпозики з боку нерезидентів: вкладення зарубіжних інвесторів в ОВДП з 20 по 24 вересня зросли на 922 млн гривень. Про це в експертному дайджесті на своїй сторінці в Facebook пише глава Ради НБУ Богдан Данилишин, передає Banker.ua.
За словами голови Ради Нацбанку, вартість запозичень продовжує зростати: за підсумками перших трьох ОВДП-аукціонів вересня Мінфін вдалося залучити в бюджет 5,2 млрд гривень і $86,5 млн.
«Середньозважена ставка за гривневими позиками з початку вересня склала 11,51%, в тому числі під час аукціону 21.09 – 11,59%», – пише експерт.
Так, з 20 по 24 вересня вкладення в українські ОВДП нарощували як нерезиденти та банки, так і фізичні/юридичні особи.
Так, зазначає в експертному дайджесті Богдан Данилишин, підвищення ставок за держзапозиченнями в гривні забезпечило збільшення попиту на ОВДП з боку нерезидентів: минулого тижня вкладення іноземних інвесторів в облігації зросли на 922 млн гривень і досягли 95,9 млрд гривень.
Крім того, додають в НБУ, з 20 по 24 вересня до 506,2 млрд гривень збільшився обсяг держпаперів у власності банків (+2,5 млрд гривень), тоді як юрособи та фізособи в цей період наростили ОВДП-портфелі на 251 млн і 847 млн гривень відповідно.
Обсяг облігацій у власності юридичних осіб під кінець минулого тижня зріс до 53,3 млрд гривень, тоді як ОВДП-портфель фізосіб збільшився до 22,1 млрд гривень.
Читайте також: The Big Short: як зробити фінансову кризу зрозумілою та цікавою
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за словами заступника голови НБУ Юрія Гелетія, українські банки витратили на придбання облігацій внутрішньої держпозики 65-70% коштів, виділених регулятором в рамках рефінансування.
Коментарі (0)