Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Невизначеність щодо обсягів міжнародної допомоги знизилася
Завдяки достатнім обсягам зовнішньої підтримки уряд зможе й надалі фінансувати значні видатки бюджету, а НБУ – забезпечувати стійкість валютного ринку.
Нацбанк поліпшив припущення щодо обсягів зовнішньої фінансової допомоги на 2024–2026 роки, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.
Очікується, що цього року загальна сума міжнародного фінансування сягне 41,5 млрд дол. США, а наступного – 38,4 млрд дол. США. Збереження зовнішньої підтримки разом із достатніми обсягами внутрішніх ринкових залучень дадуть змогу уряду й надалі покривати значний дефіцит бюджету без звернення до емісійного фінансування.
Зі свого боку НБУ зможе підтримувати належний рівень міжнародних резервів для збереження стійкості валютного ринку. Їхні прогнозні обсяги були переглянуті в бік підвищення порівняно з липневими оцінками – до 43,6 млрд дол. США та 41,0 млрд дол. США за підсумками 2024 та 2025 років відповідно.
Крім цього, у жовтні МВФ виділив Україні черговий транш у розмірі 1,1 млрд дол. США за результатами п’ятого перегляду програми розширеного фінансування (EFF). Близько 300 млн дол. США пільгового фінансування надійшло від Канади. До кінця року очікується надходження понад 15 млрд дол. США, з яких 4,8 млрд дол. США – за програмою SPUR зі Світовим банком за підтримки фінансування з боку США. Крім того, досягнуто значного прогресу в підтвердженні майбутніх обсягів допомоги. Міжнародні партнери суттєво наблизилися до надання Україні безповоротної позики, забезпеченої доходами від знерухомлених російських активів, обсягом до 50 млрд дол. США у межах програми Extraordinary Revenue Acceleration (ERA) Loans.
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у жовтні до загального фонду держбюджету надійшло 128,4 млрд грн.
Коментарі (0)