Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
У НКЦПФР пояснили, як регулюватимуть ринок віртуальних активів
Закон, який регулює ринок віртуальних активів, запрацює після внесення змін до Податкового кодексу.
НКЦПФР сконцентрується на захисті інтересів учасників ринку віртуальних активів і на створенні стимулюючих інструментів для галузі, повідомляє Banker.ua з посиланням на ForkLog.
Згідно із Законом «Про віртуальні активи», прийнятим 17 лютого, контролювати роботу індустрії доручено Нацбанку (до зони відповідальності НБУ входять активи, забезпечені валютними цінностями) та НКЦПФР (Комісія регулюватиме віртуальні активи, забезпечені матеріальними цінностями).
За словами представників НКЦПФР, регулятори працюватимуть лише із забезпеченими віртуальними активами (криптовалюти належать до незабезпечених): закон, прийнятий напередодні, не регулює криптовалюти, проте передбачає регулювання постачальників відповідних послуг.
«Цим також займатиметься Нацкомісія», – заявили співрозмовники видання.
Як зазначають у НКЦПФР, контроль операцій із віртуальними активами буде здійснюватися із застосуванням інструментів, аналогічних тим, що використовуються під час відстеження на ринках капіталу.
Йдеться, уточнює член Нацкомісії Юрій Бойко, про отримання звітів від ліцензіатів, а також подальший їхній аналіз.
Закон «Про віртуальні активи» дозволяє постачальникам послуг на даному ринку зберігати та обмінювати такі активи, здійснювати управління та їхній переказ, а також виступати посередниками.
Щоб легалізуватися на ринку, постачальникам необхідно звернутися по дозвіл, термін дії якого становитиме 1 рік, до НКЦПФР.
Після отримання ліцензії платформу буде внесено до спеціального реєстру, створеного на базі Комплексної інформсистеми.
У разі порушення біржею або обмінником законодавства виданий ним дозвіл може бути припинено.
Варто також зазначити, що закон, який регулює ринок віртуальних активів, набуде чинності після внесення змін до Податкового кодексу, де окремо буде прописано особливості оподаткування для криптовалют.
Читайте також: Відповідальний бізнес: що цінують споживачі у бренді та наскільки соціально активними є українські компанії
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що підтримка Законопроекту №3637 була забезпечена 272 голосами народних депутатів за необхідних 226.
Коментарі (0)