Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
НКЦПФР завершила перший етап реформи системи атестації фахівців фондового ринку
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) представила проект нової Програми кваліфікаційного іспиту. Він був розроблений за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», CFA Society Ukraine, фахівців МГО «Універсальна екзаменаційна мережа» та представників саморегулівних організацій. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на прес-службу регулятора.
Упродовж 2018 – 2019 років було зроблено низку кроків, спрямованих на втілення реформи системи атестації, зокрема проведено аналіз ринкової практики, який включав репрезентативне опитування фахівців та багатоетапне експертне обговорення кваліфікаційних вимог у процесі сертифікації фахівців.
«Активна участь компаній в опитуваннях свідчить про зацікавленість професійної спільноти в аналізі практики і в успішності спроби обґрунтованого встановлення кваліфікаційних вимог регулятора. Результати опитування зафіксували сучасний стан ринку і показали, чим займається ринок, яким функціям віддає пріоритет. Водночас опитування висвітлило незрілий стан ринку та допомогло ідентифікувати напрями, що потребують розвитку та роз’яснювальної роботи», – зауважив Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Роберт БОНД.
За результатами аналізу практики сформований обґрунтований перелік кваліфікаційних вимог до фахівців фондового ринку та керуючих активами, який став основою нової Програми кваліфікаційного іспиту.
«Проект цієї Програми відповідає затвердженій НКЦПФР схемі кваліфікаційного іспиту, враховує думку ринку та цілі державного регулювання. Ми задоволені, що так багато стейкхолдерів долучилося до створення нової програми. Наша кінцева мета – створити прозору систему атестації, засновану на незалежній оцінці кандидатів згідно з кращими світовими практиками», – наголосив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.
На підставі вивчення попиту з боку компаній ідентифіковано пріоритетні напрями підвищення кваліфікації. Означена інформація може бути корисною для організаторів навчання, які готуватимуть кандидатів до складання кваліфікаційного іспиту, та тих кандидатів, які готуватимуться самостійно на підставі цієї Програми. Одночасно з проведенням аналізу ринкової практики фахівці CFA Society Ukraine провели ґрунтовне вивчення питання, як на ринку ставляться до професійної етики, з цього приводу були проведені окремі публічні заходи, включаючи Дні етики фахівців фінансового ринку.
Нагадаємо, раніше НКЦПФР повідомляла, що обсяг біржових торгів з цінними паперами в січні-листопаді 2019 року на організаторах торгівлі на вторинному ринку склав 98,8% від загального обсягу, а на первинному ринку – 1,2%.
Коментарі (0)