НКЦПФР зупинила обіг усіх цінних паперів в Україні: заява

Negotiations

Рішення про тимчасове зупинення операцій було прийняте Комісією на позачерговому засіданні у четвер.

На тлі запровадження військового стану НКЦПФР призупинила обіг усіх цінних паперів в Україні, повідомляє Banker.ua.

Відповідно до заяви Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, опублікованої на сторінці регулятора у Facebook, в Україні з 24 лютого 2022 року (з 11:00) тимчасово зупинено обіг усіх цінних паперів.

Крім того, НКЦПФР призупинила проведення операцій у системі депозитарного обліку.

Це рішення було прийняте Комісією на позачерговому засіданні у четвер у зв’язку із запровадженням в Україні військового стану.

Водночас, пояснюють у НКЦПФР, про зупинення операцій, необхідних для проведення монетарної та грошово-кредитної політики НБУ, а також обслуговування державного боргу, не йдеться.

Крім того, згідно з розпорядженням Нацкомісії, депозитарним установам, яким Нацдепозитарієм відкрито агреговані рахунки, необхідно забезпечити передачу інформації з баз даних до Національного депозитарію України «з метою забезпечення його подальшого резервного копіювання та зберігання».

Головний Telegram-канал банкірів

У четвер 24 лютого РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, у зв’язку з чим парламент запровадив на території країни воєнний стан.

Про те, як працюватиме в умовах воєнного стану українська банківська система, раніше повідомив Нацбанк.

Згідно із заявою, озвученою головою НБУ Кирилом Шевченком, банківський сектор країни продовжує свою роботу з урахуванням обмежень, ухвалених регулятором.

Так, відповідно до Постанови безготівкові розрахунки в Україні здійснюються без обмежень, тоді як зняття готівки з рахунків дозволено в обсязі до 100 000 грн на добу.

Крім того, забороняється видача готівки з рахунків в іноземній валюті, робота валютного ринку припиняється (крім операцій із продажу валюти клієнтами), а офіційний курс фіксується на 24.02.2022.

Керівник Нацбанку закликав забезпечити роботу банківських відділень в Україні, а також безперешкодний доступ клієнтів до банкоматів та сейфів. Виняток становлять лише ті випадки, коли йдеться про життя та безпеку банківських клієнтів та співробітників фінустанов.

document

Читайте також: Нові власники: хто і як купував банки в Україні та світі

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що за неповні два місяці 2022-го НБУ продав у рамках згладжування надмірних курсових коливань $2,1 млрд.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)