Нова програма stand-by для України: в МВФ назвали ключові ризики

Своєчасна і повна реалізація політики в рамках програми stand-by сприятиме стабілізації і стане вирішальною для пом’якшення ключових економічних ризиків, зазначають у МВФ.

Через невизначеність у напрямку економічної політики України та небезпеку, пов’язану з глибиною глобального спаду, існують значні ризики для нової програми stand-by, заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на Укрінформ.

За словами голови Фонду, нова програма співпраці МВФ і України ґрунтується на таких ключових вимогах, як збереження незалежності НБУ та гнучкого обмінного курсу, забезпечення середньострокової фіскальної стійкості, а також підвищення фінстабільності при відшкодуванні витрат за рішеннями банків.

Як зазначає Георгієва, програма, схвалена напередодні Радою директорів Фонду, забезпечить підтримку влади в питаннях, пов’язаних з подоланням наслідків кризи, посприяє встановленню макроекономічної стабільності і дозволить зберегти нинішні досягнення.

«Разом з підтримкою СБ та ЄС це допоможе покрити великі потреби у фінансуванні», – заявляє глава Фонду.

У той же час, Георгієва робить акцент на необхідності подальшого реформування та зміцнення управління, а також на продовженні боротьби з корупцією.

За її словами, ризики навколо нової програми співпраці МВФ і України залишаються «дуже великими». І пов’язані вони як з питаннями, що стосуються тривалості та глибини глобального спаду, так і з невизначеністю в напрямку економічної політики України.

Крісталіна Георгієва також каже про необхідність посилення фіскальної політики і скорочення державного боргу.

На думку директора-розпорядника МВФ, Нацбанк України протягом складного періоду забезпечував вміле керування грошовою політикою. Георгієва заявляє про необхідність збереження незалежності НБУ і зазначає, що фінансова політика України повинна забезпечити баланс між збереженням стабільності та прагненням до відновлення.

За словами Георгієвою, повна і своєчасна реалізація політики в рамках нової програми стане вирішальною для пом’якшення економічних ризиків і підготує ґрунт для стабілізації та відновлення.

Читайте також: Поки не під 10%: огляд іпотечних пропозицій (червень 2020)

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що ввечері 9 червня Рада директорів МВФ прийняла остаточне рішення щодо подальшої співпраці з Україною: організація схвалила 18-місячну програму stand-by обсягом $5 млрд і виділила 4 ключові пріоритети, на яких буде зосереджено політику нової угоди.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)