В умовах війни практично всі нові кредити очікуються від держбанків – банкіри

гроші, кредит

Ставки за кредитами вже переглядаються, наголошують представники банків.

В умовах дії військового стану доступне кредитування в Україні залишиться лише за держпрограмами. Про це під час круглого столу на FinClub заявили українські економісти та банкіри, передає Banker.ua.

За словами аналітика «CASE Україна» Євгена Дубогриза, в умовах війни в країні немає жодного кредитування, крім державних програм.

«Кредитування у нас немає хоч під 10%, хоч під 25%», – зазначає експерт, додаючи, що кредитування сьогодні можуть здійснювати лише державні банки.

За його словами, під час війни держбанки є і мають бути лідерами з кредитування: вони збільшать свою частку на ринку і за активами, і кредитами, оскільки альтернативи зараз немає.

У НБУ погоджуються з тим, що сьогодні кредитування здійснюється майже лише в рамках держпрограм, на які слід спиратися.

За словами Володимира Лепушинського, який очолює департамент монетарної політики та економічного аналізу Нацбанку, підприємцям не має значення, якою буде ринкова ставка – 10% або 25%, якщо все оплачується з бюджету, а для них ставка залишається 0%.

«У таких умовах потрібно більше витрат на подібні програми, але збережеться попит на такі кредити та їх роль для підтримки позичальників, у тому числі й агросфери», – зазначають у НБУ.

Головний Telegram-канал банкірів

Для решти позичальників – крім представників певних сегментів та галузей, включаючи сільське господарство – через підвищення ставок кредити стануть непідйомними.

За словами Олексія Блінова з Альфа-Банку, ставки за кредитами вже переглядаються і багато клієнтів не зможуть брати кредити під ті ж 30%. Крім того, банк може запропонувати позичальникам високу ставку не лише за новим кредитом, а й за реструктуризацією.

Представник Альфа-Банку рекомендує бізнесу, ставка кредиту якого прив’язана до облікової ставки НБУ, насамперед, розмовляти зі своїм банком.

«Зацікавлення банків утримання клієнта стоїть на першому місці. Наразі буде багато таких розмов – банки готуються до цього», – зазначив Олексій Блінов.

гривня

Читайте також: Відповіді на п’ять запитань, що хвилюють банки та фінсектор у період воєнного стану

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з початку повномасштабної війни та вторгнення російського агресора в Україну банки, які беруть участь у держпрограмі доступного кредитування «5-7-9%», профінансували малий та середній бізнес на суму понад 28 млрд грн.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)