Запрацював новий механізм задоволення вимог кредиторів неплатоспроможних банків

Законодавчі зміни, спрямовані на вдосконалення механізму задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються, розроблялися фахівцями ФГВФО у співпраці з міжнародними експертами.

З 5 серпня в Україні запрацював вдосконалений механізм задоволення вимог кредиторів збанкрутілих банків, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення прес-служби ФГВФО.

Законодавчі зміни, спрямовані на вдосконалення механізму задоволення вимог кредиторів банків, що ліквідуються, були ініційовані ФГВФО і розроблялися фахівцями Фонду у співпраці з міжнародними експертами.

Механізм, який запрацював з 5 серпня, покликаний сприяти задоволенню вимог якомога більшого числа кредиторів, а також збереженню активів неплатоспроможних банків і запобігання втрати їхнього майна.

Головний Telegram-канал банкірів

У Фонді нагадують, що на погашення вимог кредиторів збанкрутілих банків спрямовуються кошти, отримані в результаті реалізації їхніх активів. При цьому в разі недостатності активів банку ФГВФО має право залучити осіб, які заподіяли шкоду фінустанові і кредиторам, до задоволення кредиторських вимог за рахунок їхнього майна, або ж звернутися до суду.

Так, Фондом гарантування вже ініційовано безліч подібних судових проваджень в Україні та ведеться активна робота в іноземних юрисдикціях щодо притягнення до відповідальності екс-власників і пов’язаних з банками осіб, які довели фінустанови до банкрутства.

Читайте також: Сергій Мамедов (Глобус Банк): «Іпотека – можливість втілити в життя мрію українців про власне житло»

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що в серпні продаж активів неплатоспроможних банків приніс Фонду гарантування вкладів 382,6 млн гривень: за результатами 36 успішних аукціонів ФГВФО отримав оплату за 10 лотів на суму 18,6 млн гривень.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)