Новий міжнародний стандарт платежів Нацбанк запровадить до кінця 2021 р

Нацбанк працює над проектом з розвитку платіжної інфраструктури України на базі міжнародного стандарту ISO 20022, мета якого – модернізація фінансової інфраструктури і поліпшення конкурентоспроможності України. Про це повідомляє Banker.ua з посиланням на пост в facebook прес-служби НБУ.

Стандарт ISO 20022 – це технологічна платформа, яка дає можливість спростити механічні процеси при здійсненні платежів, переносити більше супровідної інформації про платіж. Відповідно, це здешевить транзакції, підвищить гарантованість їх доставки, – розповів заступник голови НБУ Сергій Холод.

“Credit transfer, direct debit, різні інформаційні запити, в тому числі про стан рахунку, – все це ми зможемо реалізувати у вітчизняній платіжній інфраструктурі відповідно до формату ISO 20022”,

– сказав він.

Планується, що повне впровадження стандарту ISO 20022 в Системі електронних платежів (СЕП) Національного банку відбудеться до кінця 2021 року.

Проект реалізується в партнерстві з компанією SWIFT за підтримки проекту “Трансформація фінансового сектора” (USAID) та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Крім того, в рамках проекту Національний банк розробляє моделі стандарту ISO 20022 для використання в платіжній інфраструктурі України в таких напрямках:

  • кредитний переклад – переклад з ініціативи платника;
  • дебетовий переклад – переклад з ініціативи одержувача грошових коштів / стягувача;
  • особливі випадки і розслідування – уточнення реквізитів, неможливість виконання платіжної інструкції, розслідування платежу тощо.

Зараз Національний банк завершує обробку напрямку, що стосується кредитного переказу.

Відзначимо, що в Стратегії розвитку фінансового сектора до 2025 року Національний банк України затвердив регуляторні кроки для поліпшення умов ведення бізнесу в Україні.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)