В Україні запрацював новий порядок блокування податкових накладних: що змінилося для бізнесу

бизнес-документация

Уряд затвердив зміни, щоб усунути непорозуміння та виконувати зобов’язання перед платниками податків щодо відшкодування ПДВ.

Від 11 січня набули чинності зміни, що стосуються призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі. Відповідні зміни вніс Кабмін ще 23 грудня минулого року постановою №1428, передає Banker.ua з посиланням на повідомлення Головного управління ДПС у Сумській області.

Головний Telegram-канал банкірів

 

У Мінфіні відзначали, що нововведення спрямовано на створення сприятливих умов для реєстрації податкових накладних, усунення непорозумінь та своєчасне виконання зобов’язань перед платниками податків щодо відшкодування ПДВ з бюджету.

Новими положеннями передбачається розширення ознаки безумовної ПН/РК, зокрема, виключено з моніторингу:

  • податкові накладні, в яких обсяг постачання не перевищує 5000 грн;
  • розрахунки коригування, в яких абсолютне значення суми на зменшення/збільшення компенсації не перевищує 5000 грн.

Також внесено інші нововведення:

  • змінена форма рішення про відповідність платника податку критеріям ризикованості та рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника;
  • критерії ризиковості щодо неподання декларацій з ПДВ та фінзвітності будуть застосовуватися з урахуванням умов воєнного стану;
  • запровадження довідника кодів податкової інформації, що є підставою для ухвалення рішення про відповідність платника податків критеріям ризикованості.

Крім того, запроваджено пом’якшення критеріїв ризиковості здійснення операцій:

  • ризиковою не вважатиметься операція, за якою складено розрахунок коригування операцій з постачання електричної енергії, природного газу та теплової енергії;
  • розширено показник позитивної податкової історії платника ПДВ щодо одночасного виконання умов досягнення обсягів постачання за поточний період – збільшено вимоги до обсягу постачання з 500 тис. грн до 1 млн грн та на одного отримувача – з 50 тис. грн до 100 тис. грн.

До того ж запроваджено разову автоматичну реєстрацію ПН/РК, зупинених у період з 14 жовтня 2022 року, якщо ухвалено рішення про врахування таблиці даних платника податків, у якій вказано коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або згідно з Державним класифікатором продукції та послуг, які відображено в поданих документах.

Читайте також: Скільки грошей потрібно українцям для «нормального життя» — опитування КМІС

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Комітет Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти за основу законопроекти №8298 та №8299 щодо додаткової підтримки української промисловості та бізнесу під час воєнного стану.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)