Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Новини з Китаю завдали удару по ринку нафти: свіжі дані
ОПЕК+ перегляне своє рішення щодо збільшення видобутку на початку 2021 року, впевнені аналітики.
У понеділок ціни на нафту поповзли вниз на тлі публікації статистики відносно ВВП Китаю, яка не виправдала очікувань аналітиків, передає Banker.ua.
Згідно з даними торгів, вранці 19 жовтня грудневі ф’ючерси на Brent подешевшали на 0,28%: барель нафти цієї марки сьогодні оцінюється в $42,81. У той же час, грудневі ф’ючерси на WTI впали до $41,01 (- 0,27%), а вартість листопадових контрактів на техаську нафту знизилася на 0,46% – до $40,69 за барель.
Як стало відомо, свіжий звіт про стан китайської економіки в III кварталі поточного року був зустрінутий учасниками ринку нафти з песимізмом. Так, відомо, що зростання ВВП країни з липня по вересень склало 4,9%, в той час як аналітики очікували на підйом на 5,2%.
Така сильна реакція нафтотрейдерів обумовлена, в першу чергу, тим, що КНР є найбільшим імпортером «чорного золота» в світі. Також країна посідає друге місце по споживанню нафти на планеті.
Варто зазначити, що увага ринку зосереджена на сьогоднішньому онлайн-засіданні міністрів ОПЕК+, під час якого учасники Альянсу обговорять поточну ситуацію і оцінять виконання домовленостей щодо зниження видобутку сировини.
Багато хто з експертів схиляється до думки, що ОПЕК+ перегляне своє рішення щодо збільшення видобутку на початку 2021 року. За даними TWSJ, Альянс може відмовитися від планів на тлі ситуації в Лівії, а також через другу хвилю COVID-19.
На думку аналітиків JPMorgan і МЕА, ринок нафти занадто крихкий для того, щоб «приймати додаткові барелі».
Читайте також: НБУ впроваджує нові стандарти роботи фінорганізацій: що чекає на банки в найближчі 4 роки
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, на думку трейдера Кріса Вермюлена, потенціал зниження цін на «чорне золото» протягом наступних трьох місяців вище за потенціал зростання: по-перше, пандемія COVID-19 ще далека від завершення, а, по-друге, високою є ймовірність того, що обмеження в економіці в найближчі місяці зняті не будуть. Експерт не виключає падіння ціни на нафту нижче за позначку $37.
Коментарі (0)