Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Коли НБУ почне знижувати облікову ставку: банкіри озвучили прогноз
Регулятор не триматиме облікову ставку на рівні 25% надто довго, прогнозують банкіри.
Представники українських банків очікують на зниження облікової ставки до 20% вже в 2022 році, повідомляє Banker.ua з посиланням на матеріали FinClub.
Згідно з очікуваннями банкірів, облікова ставка НБУ знизиться з 25 до 20% – тобто на 5 в.п. – вже цього року.
«Сподіваюся, що ставку рефінансування буде знижено, і банки також знизять ставки кредитування і почнуть активно кредитувати», – заявив у коментарі голова правління банку «Глобус» Сергій Мамедов, додаючи, що облікову ставку слід знижувати навіть за макроекономічних ризиків.
За його словами, у разі падіння ставки рефінансування депозитні ставки знижуватимуться, тоді як при ставці рефінансування на рівні 30-35% ставки в банках будуть інші.
«Зараз головний гравець на ринку – наш регулятор», – зазначає Сергій Мамедов.
Крім того, за словами керівника банку «Глобус», зниження ставки допоможе активізувати кредитування в Україні, яке сьогодні через високі кредитні ставки знаходиться на вкрай низькому рівні.
Голова правління РВС Банку Оксана Котляревська у свою чергу зазначає, що витримати високі кредитні ставки в Україні сьогодні може лише високорентабельний бізнес.
У той же час, представники банків не очікують на корекцію облікової ставки вже в поточному місяці.
На думку Микити Малясова, який очолює відділ депозитів ПУМБ, ставка НБУ до вересня залишиться незмінною. Восени зниження може становити 5%.
«Якщо це станеться, ставки за депозитами до кінця року залишаться на рівні, якого вони досягнуть у вересні», – прогнозує представник банку.
За його словами, ставки зростають нерівномірно залежно від терміну.
«Навіть за індексом UIRD найбільше зростання на терміни 1-3 місяці – на 2-2,3% зростання порівняно з початком червня. А на довгих термінах зростання набагато менше. І на річних вкладах воно становить 0,8-0,9% підвищення. На середньострокових – у межах 1-1,3%», – зазначає Микита Малясов.
Читайте також: Швидке реагування: як банки організували роботу у воєнних умовах (опитування, частина 1)
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що радник президента з економічних питань Олег Устенко припускає підвищення облікової ставки НБУ до 30%.
Коментарі (0)