Облікову ставку підвищили, щоб інфляція не “з’їла” гривневі заощадження – Нацбанк

Це допомогло зупинити тенденцію зниження ставок за депозитами.

НБУ підвищив облікову ставку до 14,5%, щоб інфляція не “з’їла” гривневі заощадження громадян, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що деякі банки навіть підвищили ставки за строковими вкладами населення. Наразі чимало банків пропонують за своїми депозитами 15% річних і більше (після оподаткування – близько 12%). Ставки за державними облігаціями (ОВДП), які можна придбати через застосунки банків та брокерів, становлять 15–16%, а доходи від ОВДП не оподатковуються.

НБУ також забезпечує стійку ситуацію на валютному ринку. Упродовж останніх місяців курс гривні коливався незначно, причому в обидва боки: як послаблювався, так і зміцнювався. Через наслідки війни валютний ринок функціонує в умовах дефіциту валюти. Він покривається з міжнародних резервів, які в свою чергу поповнюються допомогою партнерів. У періоди, коли такий дефіцит знижується, курс гривні укріплюється, і навпаки.

Завдяки зовнішній допомозі НБУ має рекордний рівень міжнародних резервів (майже 44 млрд дол. США на початку року), тому зберігає високу здатність і надалі забезпечувати стійку ситуацію на валютному ринку.

У результаті довіра до гривні зберігається. Громадяни й надалі вкладають гроші в гривневі строкові депозити в банках, а також допомагають фінансувати державний бюджет інвестиціями в державні облігації. Ураховуючи очікуване сповільнення інфляції у 2025 році, поточна дохідність банківських депозитів і ОВДП має забезпечити достатній захист гривневих заощаджень від інфляції.

Читайте також: Депозитний ринок у лютому 2025: чи є сенс зберігати гроші в банку?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що розширюють можливості власного депозитарію для ринку державних цінних паперів.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)