Українські переселенці зможуть обміняти готівкову гривню на євро ще в одній країні

евро

Здійснити обмін можна в рамках встановленого ліміту – 10 000 гривень на одну особу.

НБУ та мальтійський Центробанк уклали договір, згідно з яким українці, які виїхали через військові дії на Мальту, зможуть обміняти там готівкову гривню на євро за фіксованим курсом Нацбанку, повідомляє Banker.ua.

Вже з 1 серпня українці, які вимушено виїхали на Мальту через військові дії на батьківщині, можуть обмінювати готівкову гривню на євро за фіксованим курсом, який визначається НБУ (інформацію про курс можна отримати на офіційному сайті мальтійського Центробанку).

Під час здійснення таких обмінних операцій не передбачаються ані комісії, ані збори з боку ЦБ Мальти. Здійснити обмін можна у межах встановленого ліміту, який становить максимум 10 000 гривень на одну особу.

Що ж до переміщених неповнолітніх українців без супроводу, то здійснення обмінних операцій у цьому випадку можливе за допомогою осіб, опікунство чи представництво яких було погоджено уповноваженим органом влади Республіки Мальта.

Головний Telegram-канал банкірів

Як уточнюють у Національному банку, до обміну на європейську валюту приймаються гривневі банкноти номіналом від 100 до 1000 грн: монети та банкноти нижчих номіналів до обміну не прийматимуться. Крім того, обміняти в Центробанку Мальти не можна буде зношені купюри та банкноти з дефектами.

Варто також зазначити, що Угода про обмін між НБУ та мальтійським Центробанком була укладена 22 липня. Українці, які раніше здійснили обмін гривні у дозволеному обсязі на території іншої держави, де діють аналогічні угоди, в рамках цього Договору не матимуть права на цю послугу.

НБУ

Читайте також: Чому важливо підтримувати українські банки

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що 13 червня НБУ та Центральний банк Нідерландів домовилися про організацію обміну готівкової гривні на євро для вимушених переселенців з України.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)