Продовжуючи користуватися цим сайтом або натиснувши "Приймаю", Ви даєте згоду на обробку файлів cookie і приймаєте умови Політики конфіденційності.
Для посилення монетарної трансмісії: НБУ змінить вимоги до обов’язкових резервів банків
Після нововведень загальний обсяг резервів, як очікується, зросте на 24 мільярди гривень.
Нормативи формування обов’язкових резервів за поточними гривневими та валютними рахунками для банків буде підвищено, інформує Banker.ua, посилаючись на дані прес-служби НБУ.
Регулятор, який раніше анонсував перегляд вимог до формування обов’язкових резервів за поточними рахунками для банків (гривневими та валютними), змінить дані нормативи з 10 лютого 2022 року.
Так, показник буде підвищено на 2 в. п. із метою посилення монетарної трансмісії, уточнюють у Нацбанку.
Зокрема збільшення нормативу формування обов’язкових резервів у валюті, за даними НБУ, заплановано з 10% до 12%.
Що ж до нормативу формування резервів у гривні, то у випадку із коштами на вимогу показник буде збільшено з 0% до 2%, тоді як для термінових коштів норматив залишиться незмінним – на рівні 0%.
Фактичне підвищення з урахуванням чинного порядку буде здійснено зі стартом періоду резервування (з 11 березня).
За прогнозом регулятора, загальний обсяг резервів, які мають формувати банківські установи, зросте приблизно на 24 млрд грн.
У якості ключової мети перегляду вимог Нацбанк вказує необхідність посилення відсоткового каналу монетарної трансмісії, що, як очікується, забезпечуватиме зростання обсягів термінових залучень на тлі дедоларизації української економіки, яка стимулюється за рахунок обов’язкового резервування.
У НБУ впевнені, що дані нововведення не вплинуть на фінансову систему і не стануть загрозою її стабільності. Також підвищення нормативів, додає регулятор, не спричинить зниження кредитної спроможності банківських установ.
Читайте також: Костянтин Писаренко (T.H.E. Capital): про секрети та майбутнє київської нерухомості
Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що, за даними НБУ, цього року стрес-тестування пройдуть 22 банківські установи, у тому числі й три держбанки (Ощадбанк, Укргазбанк і Укрексімбанк).
Коментарі (0)