З лютого 2024 року обсяг інвестицій фізосіб в держоблігації зріс у 2,8 рази

З початку повномасштабної війни ОВДП стали одним з основних джерел фінансування Державного бюджету, поступаючись лише міжнародній фінансовій підтримці.

Загалом за 1000 днів повномасштабного вторгнення через випуск ОВДП до державного бюджету залучено 1,36 трлн грн (36,8 млрд$) в еквіваленті, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що за цей період інтерес громадян до держоблігацій значно зріс. Інвестиції від фізичних осіб збільшились у 2,8 рази – з 25,5 млрд грн в обігу на 24 лютого 2022 року до 72,61 млрд грн на 19 листопада 2024 року.

З початку 2014 року, за час війни росії проти України, обсяг інвестицій громадян в облігації внутрішньої державної позики зросли більш ніж у 600 разів.

Сьогодні на фізичних осіб припадає понад 4% портфеля ОВДП порівняно з 2,5% на початку повномасштабного вторгнення.

Інвестори в державні облігації відіграють важливу роль у фінансуванні пріоритетних військових видатків України. Кошти спрямовуються на забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану, у тому числі на видатки сектору безпеки й оборони.

ОВДП залишаються найпривабливішим фінансовим інструментом на ринку із ринковою дохідністю та 100% гарантію погашення від держави. Середньозважена дохідність ОВДП за перші 10 місяців 2024 року склала 16,05%.

Водночас українські державні облігації купують не лише в Україні, а й у 25 інших країнах.

Читайте також: Майно під захистом ARX: як страхова компанія відповідає на виклики сьогодення

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що у жовтні позичальники банків у ліквідації виплатили найбільшу суму за рік.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)