Обсяги послуг страховиків життя та кредитування фінкомпаніями зросли в четвертому кварталі 2023 року

Нацбанк опублікував підсумки небанківського фінансового сектору за ІV квартал 2023 року.

У ІV кварталі 2023 року значно зросли обсяги послуг страховиків життя та кредитування фінансовими компаніями. Обсяги активів інших фінустанов та основних фінансових послуг упродовж кварталу зменшилися, водночас фінансові компанії залишилися прибутковими, передає Banker.ua з посиланням на пресслужбу регулятора.

Головний Telegram-канал банкірів

Зазначається, що обсяг активів ризикових страховиків залишився фактично незмінним, активи страховиків життя зросли на 4% за квартал і на 17% упродовж року. Премії зі страхування життя значно зросли як за квартал, так і протягом року: на 22% та 19% відповідно. Лідерство за обсягом страхових премій серед інших ризикових видів зберегли автомобільні види страхування (КАСКО, ОСЦПВ, “Зелена картка”). Загалом сектор був прибутковий.

Водночас обсяг активів кредитних спілок у ІV кварталі дещо зріс, водночас в цілому за рік скоротився на 2%. Заявлена середня частка простроченої більш як на 90 днів основної суми кредитів знизилася за квартал на 2 в. п. до 26%. Попри операційну неефективність, кредитні спілки отримали помірний прибуток за рахунок зниження резервів під кредитні збитки.

Обсяг активів фінансової компанії та ломбардів у ІV кварталі знизився на 1% через вихід з ринку низки фінкомпаній, однак у річному вимірі зріс на 2,7%. Другий квартал поспіль фінкомпанії нарощували кредитування. Обсяг наданих кредитів у IV кварталі зріс на 10,7% за рахунок нових кредитів бізнесу та населенню. Діяльність ломбардів у ІV кварталі стагнувала. Однак сегмент отримав прибуток завдяки зменшенню адміністративних витрат.

В НБУ розповіли також про перспективи та завдання небанківського фінринку в 2024 році:

  • Зміни до законодавства про мікрокредитування та приєднання фінансових компаній і кредитних спілок до учасників Кредитного реєстру сприятимуть більш виваженому кредитуванню.
  • Страховики проведуть “пілотний проєкт” оцінки якості активів – додатковий аудиторський звіт має бути наданий до 30 червня 2024 року.
  • Триває перехідний період для приведення учасниками ринку своєї діяльності до вимог оновленого законодавства для небанківських фінустанов. Їхнє дотримання – запорука стійкості та подальшого розвитку ринку.

Читайте також: Таємниці фінансової сили Швейцарії. Чому всі прагнуть зберігати кошти в цій маленькій країні?

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що Банк Кредит Дніпро приєднався до програми “єОселя”.


Усе найцікавіше за тиждень у нашому дайджесті:

Коментарі (0)